• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Венедіктова санкціонувала підозри трьом менеджерам Приватбанку

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова санкціонувала повідомлення про підозру трьом колишнім посадовим особам Приватбанку

Реклама на dsnews.ua

Про це вона написала у своєму Facebook, передає "ДС".

"Взяла на себе відповідальність санкціонувати ще 3 підозри колишнім посадовим особам «Приватбанку». 8 мільярдів гривень — саме такий розмір збитків завдало керівництво тоді ще недержавного "Приватбанку" громадянам України у 2016 році, а станом на сьогодні, і державному бюджету країни", — сказала вона, додавши, що в цьому злочині підозрюється тодішній голова правління фінустанови.

Вона пояснила, що в 2015 році перевірка, проведена в Приватбанку фахівцями НБУ встановила, що необхідна сума докапіталізації банку становить 113,1 млрд грн. Основною причиною проблем банку було те, що 90% кредитного портфеля були ризикованими, оскільки кредити видані особам, які тісно повʼязані з колишніми власниками банку. Пізніше, 16.12.2016 колишні власники банку звернулися з листом до премʼєр-міністра з проханням прийняти рішення Кабміну про покупку акцій Приватбанку державою.

"Таким чином, Голова правління, заступник Голови правління-керівник казначейства банку та начальник департаменту міжбанківських операцій казначейства банку добре розуміли, що контроль над коштами банку найближчим часом буде втрачено. В результаті виникнення злочинного плану, суть якого зводилася до розтрати коштів банку, посадові особи "Приватбанку" прийняли рішення про незаконне списання грошових зобовʼязань іноземних товариств перед банком і за рахунок коштів цього ж банку", — зазначила Венедіктова.

За її словами, топ-менеджмент банку прийняв рішення про заміну боржника. Тепер віддавати борги іноземних фірм мала повʼязана з банком фірма Claresholm Marketing LTD. А у слідства є докази підписання документів заднім числом до внесення фіктивних даних в бухгалтерську документацію.

Крім того, детективи і прокурори вже повідомили голові правління про підозру в розтраті грошових коштів Приватбанку шляхом протиправного нарахування і виплати 16.12.2016 необгрунтованої додаткової премії на користь повʼязаної з банком юридичної особи — ЗАТ "СК Інгосстрах". Слідчі органи вважають, що посадові особи банку були добре обізнані про прийняте рішення НБУ щодо повʼязаності "Приватбанку" і "СК Інгосстрах". В даному випадку мова йде про збитки в розмірі близько 136 млн грн.

Участь інших осіб, причетних до цих та інших злочинів, в рамках розслідування кримінальних проваджень з орбіти Приватбанку розслідується правоохоронними органами, додала Венедіктова.

Як повідомляла "ДС", 22 лютого в аеропорту "Бориспіль" правоохоронці посадили літак, на якому, як стверджується, хотів втекти з країни експерший заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко. Його підозрюють у привласненні майна. Яценко летів з України до Австрії на літаку компанії олігарха Ігоря Коломойського "Роза Вітрів".

Трьом колишнім високопоставленим співробітникам ПриватБанку було вручені підозри в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах, а також у службовому підробленні, що призвели до розтрати 136 млн грн.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua