• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Венедіктова повідомила до Гааги про приниження українських полонених на території ОРДЛО

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала два нових повідомлення до Міжнародного кримінального суду — про "паради військовополонених" в ОРДЛО та руйнування мостів окупантами у Донецькій та Луганській областях

Венедіктова повідомила до Гааги про приниження українських воїнів на території ОРДЛО
Венедіктова повідомила до Гааги про приниження українських воїнів на території ОРДЛО
Реклама на dsnews.ua

Про це Венедіктова повідомила на своїй сторінці в Facebook, передає "ДС".

"Провели перше засідання Міжнародної ради експертів щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, за участю її іноземних членів. Цей дорадчий орган зробить нас ефективнішими в розслідуванні і притягненні до відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності в окупованих Криму та Донбасі", — наголосила генпрокурор.

На думку Венедіктової, іронічним є те, що "роботу ради майже в повному складі ми розпочали з підписання двох нових повідомлень до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Одне із них готували прокурори "Департаменту війни" Офісу генпрокурора, друге — Донецька та Луганська обласні прокуратури спільно з Global Rights Compliance LLP та Луганським обласним правозахисним центром "Альтернатива".

Як повідомила Венедіктова, подання, створене прокурорами Офісу генпрокурора, стосується фактів публічного приниження українських військовополонених, затриманих представниками незаконних збройних формувань самопроголошеної "ДНР".

"Ми звернули увагу Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду на 3 найрезонансніші інциденти: так званий "парад полонених" 24 серпня 2014 року, учасниками якого стали 53 затриманих військовослужбовці; захоплення у полон 101 військовослужбовця батальйону спеціального призначення Національної гвардії України "Донбас"; так званий "парад/марш полонених" 22 січня 2015 року, учасниками якого стали 20 затриманих військовослужбовців", — йдеться в повідомленні.

Генпрокурор також акцентувала увагу на публічних знущаннях над українськими бійцями.

"Наших бійців привселюдно водили окупованим Донецьком під камери російських ЗМІ. Відносно них застосовувалось фізичне насильство з метою публічного покарання полонених та зображення для преси їх безпорадного стану. Військовополоненим постійно погрожували вбивством, а присутність озброєних учасників незаконних збройних формувань на "парадах" ще більше переконувала їх, що погрози реалізують" — додала Венедіктова.

Інше повідомлення, написала генпрокурор, стосується нападів на мости та руйнування мостів у Донецькій та Луганській областях, які постраждали від бойових дій. Це дані щодо 43 інцидентів у період з травня 2014 по січень 2019 року.

Ці факти можуть бути кваліфіковані Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду як воєнні злочини за статтею 8 Римського статуту, а саме: умисне спрямування нападів на цивільні об'єкти під час міжнародного збройного конфлікту або знищення майна противника у міжнародному збройному конфлікті.

Як повідомляла "ДС", Росія блокує обмін полоненими в рамках Тристоронньої контактної групи, щоб Україна визнала терористичні утворення "ДНР" і "ЛНР" сторонами конфлікту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua