• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Венедіктова відмовилася відкрити справу проти нардепа-кнопкодава

Реклама на dsnews.ua

Офіс генерального прокурора України відмовив у відкритті кримінального провадження проти нардепа-кнопкодава з депутатської групи "Довіра" Андрія Іванчука

Про це йдеться у відповіді за підписом генпрокурорки Ірини Венедіктової, яку отримав Рух "ЧЕСНО" на своє звернення, передає "ДС".

Зокрема, Венедіктова стверджує, що підстав для відкриття кримінального провадження за заявою Руху немає, оскільки нібито не було дотримано вимог Регламенту ВРУ "щодо порядку направлення заяви". 

При цьому генпрокурорка, посилаючись на частину 3-ю статті 47 Регламенту Верховної Ради, зазначається, що "журналіст має право подати заяву до Апарату Верховної Ради про виявлений факт разом з відповідними матеріалами фотозйомки або відеозапису".

У "ЧЕСНО" підкреслили, що саме так і зробили після виявленного порушення. В апараті Ради відповіли, що звернення журналіста "за дорученням керівництва ВРУ опрацьовується структурним підрозділом апарату".

Зазначимо, відомості щодо нардепів у ЄРДР має право вносити генпрокурор або особа, яка виконує його обов’язки, але в Русі зазначили, що протягом місяця Венедіктова ніяк не відреагувала. Тому Рух надіслав їй заяву про вчинення Іванчуком правопорушення. 

Нагадаємо, 6 листопада 2020 року представники руху "ЧЕСНО" піймали Андрія Іванчука на неособистому голосуванні у Верховній Раді.

    Реклама на dsnews.ua