• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Венедиктова взяла собі в заступники юриста Медведчука, — Шабунін

Реклама на dsnews.ua

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова призначила Максима Якубовського заступником голови Офісу генпрокурора. Якубовський пов'язаний з главою політради проросійської партії "ОПЗЖ", кумом президента Росії Володимира Путіна Віктором Медведчуком

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, передає "ДС".

"А ми вітаємо Медведчука з призначенням його юриста заступником генпрокурорки Зеленського (призначеної президентом Володимиром Зеленським генпрокурорки Ірини Венедиктової, - "ДС")", — написав він у соцмережі.

А ми вітаємо Медведчука з призначенням його юриста заступником генпрокурорки Зеленського!Венедіктова призначила своїм...

Gepostet von Vitaliy Shabunin am Mittwoch, 9. September 2020

Відзначається, що Якубовський з 1996 року працював в органах прокуратури, обіймав посаду помічника Одеського транспортного прокурора Південноукраїнської транспортної прокуратури. Після цього був старшим слідчим Одеської транспортної прокуратури.

З серпня 2014 він був заступником головного військового прокурора — начальником управління процесуального керівництва. У березні 2015 року Якубовський очолив військову прокуратуру Південного регіону. Він також має звання генерал-майора юстиції, яке присвоїв експрезидент Петро Порошенко.

У 2017 році Якубовський став заступником головного військового прокурора ГПУ.

Крім того, він працював в організації Віктора Медведчука "Український вибір".

Журналіст Дмитро Гнап повідомив в Facebook, що за станом на 2015 рік в офіційному профайлі юриста Якубовського на сайті Спілки адвокатів було вказано номер телефону, який збігався з центральним офісом "Українського вибору". Також з 2011 по 2013 рр. Якубовський працював експертом Центру правових ініціатив «Правова держава», який теж повʼязаний з Віктором Медведчуком.

У 2017 році видання PROSUD писало, що згідно з деклараціями Якубовського, кошти на купівлю та утримання елітних автомобілів, які були у нього в той час, неможливо пояснити офіційними доходами. Зокрема, тільки для покупки Audi Q7 всій його родині потрібно було б щонайменше 5 років не витрачати ні копійки ні на що інше. Незважаючи на це в матеріалі також було зазначено про те, що Максим Якубовський вибудував будинок під Одесою і купував інші автівки. Сам же прокурор, відповідаючи на запит журналістів, пояснив, що кошти на придбання автомобілів він заробив за два роки, під час яких не працював в прокуратурі, а також продажем авто Mitsubishi Outlander.

    Реклама на dsnews.ua