• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Угорський єврокомісар перейнявся правами закарпатських угорців

Єврокомісар з питань розширення та сусідства Європейського союзу Олівер Варгеї у пʼятницю, 12 березня, провів онлайн-зустріч з представниками угорців Закарпаття про необхідність забезпечення Україною прав національних меншин

Олівер Варгеї
Олівер Варгеї
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Варгеї в Twitter, передає "ДС".

"З Ласло Брензовичем, главою Товариства угорської культури Закарпаття, і Андреа Бочкор сьогодні обговорюємо необхідність забезпечення Україною прав осіб, що належать до національних меншин, в тісній співпраці з їх представниками", — розповів Варгеї.

Василь (Ласло) Брензович — екснадреп і голова Товариства угорської культури Закарпаття. Наприкінці листопада минулого року СБУ провела обшуки в офісі Товариства та вдома у Брензовича, що призвело до нового загострення у відносинах з Угорщиною.

Андреа Бочкор – депутат Європарламенту від Угорщини від 2014 року, обрана за списком партії Віктора Орбана, яка водночас є громадянкою України. Прописана у Берегові, до обрання була викладачкою угорського університету на Закарпатті. 

Сайт "Миротворець" вніс її у свій список, заявляючи, що вона "порушує законодавство України шляхом отримання другого громадянства". Це стало причиною скандалу за участі єврокомісара Варгеї на Раді асоціації Україна-ЄС в лютому.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua