• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Угорщина просить ОБСЄ направити на Закарпаття моніторингову місію

Реклама на dsnews.ua

Угорщина просить ОБСЄ направити спостерігачів на Закарпаття у звʼязку із ситуацією, що там виникла

Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає "ДС".

"Після засідання НАТО я розмовляв телефоном зі своїм другом Гентом Какаєм, міністром закордонних справ Албанії, який також нині очолює ОБСЄ. Я попросив його, щоб Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні поїхала на Закарпаття та розслідувала образи на адресу угорської громади", — зазначив Сійярто.

Представники ОБСЄ, за його словами, "будуть проінформовані про те, що сталося", і звʼяжуться з представниками угорців Закарпаття.

Як писала "ДС", 21 листопада депутати Сюртівської обʼєднаної територіальної громади Закарпатської області під час прийняття присяги виконували гімн Угорщини. Служба безпеки України перевіряє можливі протиправні дії депутатів.

30 листопада СБУ провела на Закарпатті санкціоновані обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів. Зокрема, перевіряється інформація про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто показово бурхливо відреагував на обшуки.

В інтернеті був опублікований відеоролик, на якому біля вʼїзду до міста Берегово людина в камуфляжі на тлі символіки "Правого сектору" загрожує жителям Закарпатської області угорського походження. Правоохоронці порушили кримінальне провадження.

    Реклама на dsnews.ua