• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Верещук запевнила, що Рада швидко візьметься за законопроект про референдум

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада розгляне президентський законопроект №3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум" невідкладно

Про це заявила народний депутат від партії "Слуга народу" Ірина Верещук перед початком засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Законопроект як невідкладний, законопроект президентський, а значить нам дуже потрібний і актуальний. І я сподіваюся, що як можна швидше ми його розглянемо, тому що дійсно у нас є питання, які вимагають всеукраїнського референдуму. Я зараз говорю про питання змін, а саме про продаж землі іноземцям. Ми пообіцяли, проголосувавши закон 2178-10, що питання продажу іноземцям землі сільськогосподарського призначення обов'язково буде винесено на всеукраїнський референдум", - зазначила Верещук.

Вона нагадала, що згідно з законодавством, запуск ринку землі запланований на липень 2021 року, тому "треба вже братися за проведення референдуму".

Депутат зазначила, що практика проведення референдумів є звичайною у всьому цивілізованому світі.

"Цивілізовані країни як раз вдаються до такої практики. Найбільшим прикладом є Швейцарія, але для мене і Польща є добрим прикладом, коли на місцевому рівні проводяться місцеві референдуми, а на всепольськом проводяться питання зміни податків, тощо", - пояснила депутат.

Як повідомляла "ДС", у Верховній Раді 9 червня зареєстрований президентський законопроект №3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". Проект закону 9 червня отриманий Верховною Радою і переданий на розгляд керівництву. Президент визначив законопроект як невідкладний.

Згідно з документом, в Україні пропонується закріпити чотири види референдумів.

    Реклама на dsnews.ua