• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Верховна Рада затвердила одночасний перехід права на землю та нерухомість

Верховна Рада України у другому читанні прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у звʼязку з переходом прав на обʼєкт нерухомого майна, який на ній розташовано" (проєкт № 5248)

Реклама на dsnews.ua

Засідання парламенту транслював телеканал "Рада", передає "ДС".

За законопроєкт проголосували 301 депутата при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Він вносить зміни до статті 120 Земельного кодексу України та статтю 377 Цивільного кодексу, встановлюючи, що предметом угоди, яка передбачає перехід права власності на нерухомість (крім багатоквартирних будинків) або її частина, розташована на земельній ділянці (крім земель державної, комунальної власності), повинна бути також ця земельна ділянка (або її частина). Документ також регламентує зворотний порядок одночасного переходу прав на нерухоме майно у разі переходу прав на повʼязану з ним земельну ділянку.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, реалізація цього закону сприятиме правовій визначеності в питаннях, повʼязаних з оформленням і переходом прав на земельну ділянку в разі набуття права власності на нерухоме майно (житловий будинок, будівлю або споруду), розміщене на ньому.

Даний законопроєкт був прийнятий за основу 17 червня 2021 року голосами 293 народних депутатів. Варто зазначити, що у ході його розгляду в середу в цілому не була підтримана жодна з семи запропонованих поправок.

Як повідомляла "ДС", у липні український парламент прийняв у другому читанні законопроєкт, який вводить електронні аукціони з продажу арештованого майна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua