• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Верховний суд скасував затвердження складу НАЗЯВО: десятки тисяч виданих дипломів під загрозою

Верховний суд України скасував розпорядження Кабінету міністрів про затвердження складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). Через це рішення десятки тисяч дипломів про вищу освіту, виданих у 2020-2021 роках, можуть визнати недійсними, під загрозоб і випуск 2022 року

Реклама на dsnews.ua

Про це ввечері у середу, 13 жовтня, у Facebook повідомив керівник агентства Сергій Квіт, передає "ДС".

"Сьогодні рішенням Верховного суду було скасоване Розпорядження КМУ № 1063-р про затвердження складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Воно вступило в силу з моменту оголошення", – написав він.

Квіт зазначив, що починаючи з 2018 року проти НАЗЯВО було подано кілька судових позовів, одному з яких був даний хід уже під завершення каденції нинішнього складу Агентства.

"Ситуація виглядає настільки абсурдною, що я пропоную взагалі не хвилюватися. Це виклик для цілої вітчизняної державної системи, адже відтепер Національне агентство не лише не має права розглядати акредитаційні справи, що зриває випуск 2022 року, але також нелегітимними можуть бути визнані десятки тисяч дипломів, виданих у 2020-2021 роках. У цьому випадку, саме така кількість випускників українських ЗВО може звернутися до судів, у т.ч. з вимогами грошової компенсації за порушення власних прав", – повідомив Квіт.

Сергій Квіт також стверджує, що рішення ВСУ ставить під удар подальше реформування системи вищої освіти в Україні, її європейську інтеграцію, визнання українських дипломів, запровадження сучасної системи забезпечення якості освіти.

Зазначимо, що Кабінет міністрів України затвердив склад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти в грудні 2018 року. 13 лютого Кабінет міністрів призначив екс-міністра освіти і науки Сергія Квіта головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua