• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Верховний Суд визнав необов'язковою участь Януковича в засіданнях суду

Верховний Суд відмовив захисту колишнього президента-втікача Віктора Януковича у визнанні обов'язковим його участі в судових засіданнях під час розгляду касацій

Реклама на dsnews.ua

Таке рішення прийняла 12 квітня 2021 колегія суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Верховного Суду.

Так, суд "відмовив у визнанні обов’язковою участі засудженого в судовому засіданні під час касаційного розгляду, мотивуючи це тим, що ВС позбавлений можливості забезпечити його явку, оскільки В. Ф. Янукович перебуває поза межами території України. Суд наголосив, що засуджений за власним бажанням може взяти участь у розгляді цього кримінального провадження".

ВСУ також відмовився задовольнити клопотання щодо забезпечення участі Януковича в розгляді кримінального провадження в режимі відеоконференції в порядку міжнародної правової допомоги, зокрема, вказавши, що під час досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні Росія раніше вже відмовляла в наданні такої допомоги.

"Водночас з метою реалізації процесуальних прав засудженого та з огляду на конкретні обставини цього кримінального провадження Касаційний кримінальний суд запропонував стороні захисту забезпечити участь В. Ф. Януковича під час касаційного розгляду цього кримінального провадження із використанням власних технічних засобів і програмного забезпечення «TrueConf»", — йдеться в повідомленні.

Чергове судове засідання заплановано на 14:00 17 травня 2021 року.

Як повідомляла "ДС", 25 березня 2021 року Київський апеляційний суд залишив в силі рішення Печерського райсуду Києва від 4 травня 2020 року про заочний арешт Віктора Януковича у справі про захоплення державної влади.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua