• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Верховний суд за допомогою популярного мему поскаржився на тиск РНБО

Верховний суд України застеріг органи державної влади від втручання у свою діяльність

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідна заява з'явилася на Facebook-сторінці Суду, повідомляє "ДС".

Верховний Суд постійно захищає верховенство права, демократію та права людини. Верховний Суд вкотре нагадує, що будь-який орган державної влади чи посадова особа, які публічно та безпідставно критикують судову владу, свідомо підривають основи державності, порушують принцип розподілу державної влади та нівелюють щоденні. зусилля тисяч суддів у відновленні порушених прав і свобод людини та громадянина", — зазначено у повідомленні.

Крім того, у повідомленні суду було опубліковано популярний мем із "перекличкою".

"Хто ми? РНБО! Чого ми хочемо? Незалежного суду! Що ми робимо? Порушуємо суддівську незалежність!", — підписали мем у Верховному суді.

У пресцентрі суду сказали Liga.net, що це була відповідь секретарю РНБО Олексію Данілову, який назвав судову владу "корпорацією" в інтерв'ю РБК-Україна.

Данилов стверджував, що "судова корпорація зі своїми правилами та взаємовідносинами не менш небезпечна для України, ніж олігархи". Він казав, що судді можуть відкласти, перенести, підняти, прискорити чи уповільнити будь-яке питання.

Також секретар РНБО стверджував, що в Україні абсолютно відсутній аналіз ухвалення судових рішень – і в одному рішенні можуть бути дзеркально протилежні інтерпретації.

Нагадаємо, 22 жовтня Пленум Верховного Суду обрав новим головою цієї судової інстанції Всеволода Князєва.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua