• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Верховний Суд не повернув екснардепу Семенченку офіцерське звання

Реклама на dsnews.ua

Екскомандир батальйону "Донбас" і колишній народний депутат Семен Семенченко намагався через Верховний Суд домогтися повернення офіцерського звання, якого його в 2015 році позбавив в.о. командувача Нацгвардії, однак суд відмовив йому в задоволенні позову

Про це йдеться в рішенні Верховного Суду, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень, передає "ДС".

Семенченко домагався визнання протиправним та незаконним наказу тимчасово виконуючого обов'язки командувача Нацгвардії України від 22 грудня 2015 №212 (по особовому складу) про позбавлення його військових звань "капітан резерву" і "майор резерву", пише "УП".

Окружний адмінсуд Києва своєю постановою 14 вересня 2016 адміністративний позов Семенченко задовольнив повністю, проте вже 4 листопада 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував цю постанову.

У 2019 справу направили на новий розгляд, і Шостий апеляційний адмінсуд також встав на сторону Нацгвардії — не повернув позивачеві офіцерське звання. Семенченко подав касаційну скаргу на вказане рішення, Верховний Суд після розгляду справи цю скаргу залишив без задоволення.

Прокуратура ще в 2016 році заявляла, що Семенченко отримав від Вишгородського районного військкомату "завідомо неправдиве" тимчасове посвідчення офіцера запасу. За цим підробленим документом він був прийнятий на службу в резерві у військовій частині №3027 (батальйон "Донбас").

У документі за підписом на той час в.о. командувача Нацгвардії Миколи Балана зазначено, що на підставі листа військової прокуратури Центрального регіону слід внести зміни до наказу про прийняття Семенченка на службу: слова "капітана резерву Семенченко" слід замінити словами "громадянина Семенченко, присвоївши йому первинне військове звання — солдат резерву", йдеться в наказі.

Нагадаємо, у вересні Верховний Суд постановив призупинити виконання ухвали про стягнення $ 350 млн з державного "Приватбанку", винесеного Печерським судом Києва.

    Реклама на dsnews.ua