• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Ветерани, активісти та волонтери зібралися під Печерським судом, щоб підтримати героя оборони Маріуполя генерала Павловського

Справа проти генерал-лейтенанта Ігоря Павловського є особливо цинічною, адже він був одним з командирів героїчної оборони Маріуполя у 2014 році, а військові катери, поставлені у ЗСУ на замовлення Міноборони, несуть свою службу і беруть участь у парадах, на яких піариться влада

Реклама на dsnews.ua

Про це говорять учасники мітингу під Печерським судом.

"Сьогодні в нас дійсно знаковий день, коли українська армія разом із добровольцями звільнили Маріуполь, який є зараз нашим форпостом на Азовському морі. І ось зараз судять генерала, намагаються сфабрикувати справу проти генерала, який брав безпосередню участь в цьому. А під судом відбувається ганебне явище, коли нагнали якихось проплачених людей. Спочатку розбираються з людьми свідомими, і тими, хто розуміє, що відбувається, а потім черга доходить до кожного. Ця тоталітарна система саме так і працює. Потім черга доходить до кожного ", – заявив колишній бранець Кремля, кримський активіст Володимир Балух.

Активістка Тетяна Чорновол вважає, що суд над бойовим генералом Павловським – це "виконання Офісом Зеленського замовлення Москви". Вона зазначила, що проти генерала Павловського в Москві порушено три кримінальні справи саме за оборону Маріуполя.

"Хочу нагадати, він був одним з командирів, командував сектором "Д" і від Маріуполя регулярні російські війська вдалося відкинути. Ми їм показали, що таке загарбати нашу землю. Саме тому проти Павловського справи порушені в Росії, і саме тому зараз його судять в Печерському суді, і саме тому різні поплічники Зеленського тут зараз верещать на замовлення Офісу президента. Тому що виконують замовлення Москви", – сказала Чорновол.

Народний депутат з фракції "Європейська Солідарність" Володимир Ар’єв підкреслив, що цей суд — одна з найбільш цинічних історій.

"Тому що генерала Павловського звинувачують в тому, що він завдав збитків державі при виробництві і поставленні на бойове чергування бойових катерів ЗСУ класу "Кентавр". Вчора президент Зеленський і його оточення, які є замовниками цієї справи, в Одесі на цих кораблях просто піарилися, показували потужність ВМС України, фотографувалися. Жодним чином ніхто не казав, що ці кораблі були якісь не такі, що якось їх неправильно робили. Навпаки президент країни, Верховний Головнокомандувач прийшов і фотографувався, знімався на відео на цих кораблях", – зауважив Ар’єв.

Ар’єв переконаний, що такі суди підривають обороноздатність України: "Вони завдають шкоди обороноздатності України своїми замовними атаками на людей, які в найтяжчий час рятували Україну і намагалися посилити її боєздатність".

При цьому депутат наголосив, що сьогодні під судом зібралися люди, які підтримують генерала, а влада пригнала провокаторів-"тітушок".

"Сьогодні "тітушок" приганяють під суд кричати на замовлення влади. А реальні військові, люди з орденами, з "Айдару", хто прийшов реальну війну, вони прийшли сьогодні підтримати генерала Павловського. Тому що вони знали, хто тоді воював, а хто тоді ховався у Москві, отримував російські гроші", – сказав Ар’єв.

Учасник війни проти російської агресії, депутат Київської міської ради Олександр Погребиський також підкреслив, що нинішня влада системно переслідує бойових генералів.

"Генералів, які не боялися брати у найнебезпечніший момент на себе відповідальність, не боялися приймати рішення. Саме ці генерали є основою нашого новітнього війська", – казав депутат.

Він нагадав, що влада намагалася засудити і генерал-майора Дмитра Марченка, генерал-лейтенанта Шевчука, яких намагалися судити за нібито браковані бронежилети, але ці бронежилети продовжують використовуватися в Збройних сила до цих пір. Так само у Верховному Суді був нещодавно виправданий ще один український військовий – генерал Назаров.

"Все це є систематичною війною нової влади проти українського війська. Проти людей, які не бояться брати на себе відповідальність. Так сталося, що сьогодні ми прийшли в черговий раз захищати чергового українського генерала. Ми тут разом з вами захищаємо генерала Павловського, якого намагалися звинувачувати у нібито закупівлі палива за завищеними цінами. І знову ж таки клепали справу. І як виявилося паливо закупалося за цінами нижчими ніж його закуповує НАБУ. І справа розсипалася. Сьогодні генералу Павловському намагаються "шити" справу у нібито перевищені службових обов’язків або корупційним діям пов’язаним з закупівлею бронекатерів. Бронекатерів, яких у ЗСУ взагалі не було. Ви всі пам’ятаєте, як ВМС України виходили з окупованого Криму і з чим вони звідти виходили", – сказав Погребиський.

"В цьому суді судять завжди тих, хто відстоює інтереси України, хто не боїться приймати рішення і хто вболіває і захищає українську державу", – наголосив депутат.

    Реклама на dsnews.ua