• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Вибори в Києві: Верещук витратила на агіткампанію в три рази більше, ніж "слуги"

Реклама на dsnews.ua

Кандидат в мери Києва від партії "Слуга народу" Ірина Верещук витратила на свою виборчу кампанію в три рази більше коштів, ніж її партія

Виборчий фонд кандидата від партії "Слуга народу" Ірини Верещук на 100% профінансувала місцева партійна організація зі свого поточного рахунку, повідомляє "ДС" з посиланням на рух "ЧЕСНО".

У проміжному фінансовому звіті кандидата зазначено більш ніж 25 млн грн. У свою чергу київський партосередок декларує в звіті більше 6,7 млн грн власних коштів.

Обидва виборчих фонди профінансовані коштами партії, походження яких невідоме. Щодо внесків на поточні партійні рахунки "Слуга народу" буде звітувати вже після виборів.

Зараз на агітацію Верещук витрачено трохи більше 22 млн грн. Левова частка припадає на оплату ефірного часу на телебаченні — 14,7 млн грн. Вартість зовнішньої реклами кандидата з початку виборчої кампанії перевищила 5,6 млн грн. За рекламу в інтернеті, згідно зі звітом, оплатили майже 1,3 млн грн, з них в Facebook — 784 тис. грн. Також друкували агітаційні листівки, виготовляли брендовані захисні маски і силіконові браслети.

На поширення друкованої продукції з виборчого фонду Верещук не витрачено жодної копійки, хоча агітаційні листівки роздавали з рук в руки. Це могли бути волонтери, або оплату цих послуг могли здійснити з рахунку організації, або ж заплатити готівкою не з виборчого фонду. Рух "ЧЕСНО" моніторив, як працюють агітатори в Києві. Роздавальники листівок говорили журналістам, що їм платять 500 грн на день на руки.

Примітно і те, що за виготовлення відеороликів з виборчого фонду кандидата теж не платили.

Найбільша стаття витрат з рахунку організації — майже 5,3 млн грн на зовнішню рекламу та рекламу в ліфтах. Також в звіті є витрати в розмірі 540 тис. грн на друк агітаційних матеріалів.

Варто зазначити, що проміжні фінансові звіти відображають лише офіційні витрати з моменту реєстрації до 14 жовтня, тому "Слуга народу" та Ірина Верещук відзвітували фактично тільки за кілька тижнів кампанії, тоді як першу рекламу Верещук Рух "ЧЕСНО" зафіксував ще на початку серпня. А рекламу народного депутата Миколи Тищенка під брендом "Слуги народу" розміщували ще з червня. Він був одним з потенційних кандидатів на пост мера Києва, але програв партійні праймеріз.

Як повідомляла "ДС", кандидат в мери Василькова Київської області Наталія Баласинович проводить зустрічі з виборцями незважаючи на те, що у неї позитивний тест на коронавірус.

    Реклама на dsnews.ua