• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Вибори Вірастюка: суд скасував рішення виборчкому ще на одній ділянці

Сьогодні, 8 квітня, Івано-Франківський окружний адміністративний суд своїм рішенням скасував постанову окружної виборчої комісії №87 про визнання виборів недійсними на виборчій дільниці №260515 (с. Парище)

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні громадянської мережі "ОПОРА", передає "ДС".

Так, при повторному підрахунку голосів на дільниці №260515 виявилося, що у витягу зі списку виборців для голосування за місцем перебування була відсутня печатка, а сам витяг був підписаний 28 березня замість 27 березня. ОВК визнала голосування на дільниці недійсним, оскільки вважала, що 49 осіб, які проголосували за місцем перебування, були включені до витягу зі списку виборців безпідставно і неправомірно.

Як визначив суд, до витягу зі списків виборців для голосування за місцем перебування включили 51 людину, 49 з них отримали виборчі бюлетені. щодо 25 громадян в ОВК були сумніви щодо правомірності їх включення до списку виборців.

Суд вказав, що інших 26 виборців, включених до витягу зі списку виборців на постійній основі не можна включати в загальне число виборців, які включені до такого списку неправомірно. Отже, кількість виборців, які неправомірно включені до виписку, становить менше 5% від 565 виборців, які отримали бюлетені на дільниці. Тому жодних підстав визнавати голосування на дільниці недійсним не було.

Це вже другий позов про скасування рішення ОВК про визнання виборів на дільниці недійсними, який задовольнив суд.

Як писала "ДС", 4 квітня ЦВК оприлюднила результати голосування в окрузі №87 (Івано-Франківська область) на довиборах до Верховної Ради, згідно з якими кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк отримав 31,25% голосів, а його конкурент Олександр Шевченко — 29,69%. Шевченко заявив, що готує судові позови.

До того на шести виборчих дільницях в окрузі №87 було зафіксовано порушення голосування і відмінності в даних, а на п'яти дільницях голосування визнали недійсним. На 20 дільницях округу вирішили перерахувати бюлетені.

Громадянська мережа "ОПОРА" вимагає від Нацполіції розслідувати можливе спотворення результатів голосування в ОВО №87.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua