• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Вибух в Бейруті: постраждалим українцям виплатили по $ 156 допомоги

Реклама на dsnews.ua

Україна виплатила своїм громадянам, які постраждали в результаті вибуху в порту Бейрута, по $ 156 в якості матеріальної допомоги

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в інтервʼю "Цензор.НЕТ", передає "ДС".

Він повідомив, що близько 10 українців вже отримали матеріальну допомогу.

"Її виплатили. Прикро, але є певні обмеження у таких виплатах. Та якщо буде потреба, ми готові надати тимчасове житло українським громадянам. Ми вже проходили відповідну практику під час масового повернення громадян України з початком пандемії. Хочу сказати, що у переважній більшості країн наші посли і консули, українська громада виявилися досить згуртованими і консолідованими", — розповів Єнін.

Заступник міністра уточнив, що урядом визначено розмір матеріальної допомоги у вигляді дворазової суми добових витрат по країні.

"У Лівані це 78 доларів США", — сказав Єнін.

Відзначимо, 17 серпня Кабмін прийняв рішення про виділення гуманітарної допомоги Лівану в розмірі 8,4 млн грн.

Як повідомляла " ДС ", увечері 4 серпня в порту Бейрута пролунали два потужні вибухи. Внаслідок руйнування понад 300 тисяч жителів столиці Лівану залишилися без даху над головою. Губернатор Бейрута Марван Аббуда заявив, що збитки від вибуху в порту може досягти $ 15 млрд.

За попередніми розрахунками, сила вибуху прирівнювалася до детонації 1500 тонн тротилу.

Серед загиблих є громадянин України.

За даними МВС і Служби безпеки Лівану, причиною вибухів стала пожежа в районі складу, де зберігалися 2750 тонн аміачної селітри. Згодом зʼявилася інформація, що нітрати, які здетонували в порту, були конфісковані в 2014 році з судна "Росус", яким володів російський підприємець Ігор Гречушкін.

Влада Лівану визнала, що до катастрофи призвели корупція і нехтування виконанням службових обовʼязків з боку посадових осіб.

    Реклама на dsnews.ua