• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Відключили не за пропаганду: в Нацраді обіцяли стежити за "каналами Медведчука"

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення буде продовжувати стежити за роботою телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, що належать нардепу від ОПЗЖ Тарасу Козаку, щодо яких були введені санкції

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший заступник голови Нацради з питань телебачення Валентин Коваль в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"По-перше, питання свободи слова, яке постійно намагаються порушувати, — це не головне питання в цій ситуації. Коли ми говоримо про свободу слова, то забуваємо, що це інструмент для доказу своєї думки. У цьому випадку у нас була ситуація, коли три досить сильних телеканали висловлювали позицію, яка вкрай відрізняється від точки зору тих, хто вважає Україну самостійною державою. Дуже відрізняється від думки тих, хто думає, що Україна повинна мати свою точку зору на те, що відбувається на її території територіях поруч з нами", — розповів він.

Коваль пояснив, що означає припинення діяльності телеканалів і що з ними буде далі.

"Що відбувається зараз? Ліцензії припинені на пʼять років, це наслідок того, що припинена будь-яка економічна діяльність людини, яка є кінцевим бенефіціаром, пана Козака. Ми маємо не спробу щось зробити зі свободою слова, а спробу боротися з людиною, проти якої у СБУ і РНБО є достатньо причин припинити будь-яку діяльність. Це рішення зачепило канали лише тому, що вони є частиною його активності", — сказав він.

За його словами, на цьому тижні відбудеться чергове засідання Нацради з ТБ, на якому розглядатимуть порушення у цих каналів за останній час.

"Будемо розглядати порушення всіх каналів. Ми не вважаємо, що припинення їх мовлення призведе до того, що ми забудемо про них. Ми продовжимо стежити за тим, що вони роблять. Тільки за 2020 рік було понад 20 санкцій проти цих трьох каналів", — сказав він.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення РНБО, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, повʼязаних з Віктором Медведчуком — "112 Україна", Newsone і ZIK. Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували "за", один утримався, один знаходиться у відрядженні. Згодом стало відомо, що утримався від голосування голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

    Реклама на dsnews.ua