• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Відновлення повноважень НАЗК: агентство оприлюднило зауваження до ухваленого закону

Реклама на dsnews.ua

Національне агентство з питань запобігання корупції проаналізувало ухвалені Верховною Радою закони, які відновлюють його повноваження та встановлюють окремий порядок складення протоколу про адміністративні правопорушення стосовно суддів, та сформувало три суттєві зауваження, пропозиції щодо усунення яких внесе найближчим часом

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НАЗК, передає "ДС".

Зокрема, перше зауваження стосується того, що закон зобов’язує НАЗК інформувати Вищу раду правосуддя або Конституційний суд України про початок моніторингу способу життя будь-якого судді.

"Наслідки: заходи з моніторингу способу життя суддів не будуть ефективними. Так, особа, щодо якої здійснюватиметься моніторинг, зможе спеціально не поширювати або видалити з відкритих джерел інформацію про коштовні речі (наприклад, автомобілі), які має в користуванні, або спробує "легалізувати" статки, повідомивши НАЗК про самостійно виявлені помилки в декларації", — йдеться у повідомленні.

Друге зауваження стосується того, що складати протоколи щодо суддів мають право лише голова НАЗК та його заступники.

Наслідки: така практика може створити небезпечний прецедент — виписування окремих процедур щодо деяких категорій правопорушників. Це може дати право іншим категоріям — депутатам, поліцейським — також претендувати на окремі процедури щодо себе.

Також у НАЗК наголосили, що така процедура грубо суперечить чинній практиці складання протоколів іншими органами. "Загалом орієнтовно 60 інших органів складають на суддів адміністративні протоколи без будь-яких спеціальних процедур. Наприклад, міністр внутрішніх справ та голова податкової не складають щодо суддів протоколи за порушення правил дорожнього руху або несплату податків", — зазначили в Нацагентстві.

Третє зауваження: закон зобов’язує НАЗК створити за допомогою програмних засобів "чергу" декларацій та інформувати декларанта про включення до цієї черги.

Наслідки: програмні засоби в цьому випадку не зможуть зробити процес ефективнішим. Наприклад, сьогодні в реєстрі є понад 300 декларацій "президентів". Якщо формувати таку чергу електронними засобами, НАЗК повинне буде перевіряти ці несправжні декларації.

Водночас в Агентстві зауважили, що НАЗК розпочинає відновлювати роботу за всіма основними напрямами, керуючись положеннями прийнятих змін до закону України "Про запобігання корупції".

    Реклама на dsnews.ua