• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Відсьогодні підприємців будуть штрафувати за допуск людей без масок: подробиці

Реклама на dsnews.ua

В Україні з 14 січня почнуть штрафувати підприємців за допуск людей без масок у будівлі й транспорт

Штрафи накладатимуть згідно із законом "Про внесення змін до закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", інформує "ДС".

Напередодні, 13 січня, цей закон було опубліковано у парламентському виданні "Голос України". Ним передбачено накладення штрафів на підприємства, підприємців, установи, організації, які порушили санітарне законодавство.

Згідно із законом, штрафом каратимуть фізичних осіб – підприємців (ФОП) за допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину без надітого засобу індивідуального захисту. Йдеться про респіратори або захисні маски, що закривають ніс та рот, у тому числі й виготовлені самостійно.

Їм також загрожує штраф за відсутність попередження, донесеного в будь-якій формі та у будь-який спосіб, про необхідність надіти захисну маску та/або за відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без надітих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність надіти маску, припинення обслуговування, виклик представника поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення).

Крім того, законом передбачено штрафи у період дії карантину за неносіння маски працівниками суб’єктів господарювання або безпосередньо фізичною особою – підприємцем.

Щодо суми штрафів. Підприємство, установа, організація, громадянин – суб’єкт господарської діяльності повинні будуть сплатити штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто на суму від 3400 до 5100 гривень.

Такий самий штраф передбачено і за обслуговування споживачів без надітих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Зауважимо, що з 8 січня в Україні запроваджено локдаун — посилені карантинні обмеження з метою протидії поширенню коронавірусу. Він діятиме він до 24 січня. Після січневого локдауну Міністерство охорони здоровʼя України планує перейти до адаптивного карантину. Загалом же режим карантину в Україні встановлено до 28 лютого.

    Реклама на dsnews.ua