• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Відсьогодні Ситник офіційно нелегітимний на посаді директора НАБУ

Сьогодні, 16 грудня, добіг кінця тримісячний термін, відведений Конституційним Судом для врегулювання ситуації навколо Національного антикорупційного бюро та його директора

Артем Сытник
Артем Сытник
Реклама на dsnews.ua

Попри рішення КСУ посаду директора НАБУ обіймає Артем Ситник, якого було внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повʼязані з корупцією правопорушення, інформує "ДС".

Як відомо, 28 серпня КСУ опублікував рішення про неконституційність призначення Ситника директором НАБУ. Своєю чергою у Нацбюро заявили, що "факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень" Ситника і не означає його звільнення. Разом з тим навіть у парламентській фракції "Слуга народу" вважають, що президент Володимир Зеленський "повинен запобігти конституційному перевороту Ситника".

Окрім цього на сайті глави держави зʼявилася петиція з вимогою про "звільнення корупціонера Ситника". Петиція набрала необхідну кількість електронних підписів (понад 25 тисяч) для розгляду президентом. Втім, єдиною реакцією Зеленського на ситуацію із Ситником стала обіцянка послам країн G7, що він продовжить керувати НАБУ після 16 грудня.

"Рішення Конституційного Суду не скасовує факт створення і функціонування НАБУ, не обмежує роботу детективів НАБУ і не ставить під сумнів статус НАБУ як правоохоронного органу. Ми гарантуємо, що після 16 грудня директор НАБУ залишиться на посаді", — заявив Зеленський 19 листопада.

Міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Фейсбук заявив, що Артем Ситник продовжить бути директором НАБУ. Варто зауважити, що як міністр юстиції він не має повноважень тлумачити рішення Конституційного суду. Раніше виконавча служба Мінʼюсту не виконала рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо відсторонення директора Антикорупційного бюро Артема Ситника з посади шляхом видалення його з Єдиного державного реєстру за рішенням КСУ.

Примітно, що на початку жовтня суд ухвалив рішення щодо самовільного захоплення влади Артемом Ситником і зобовʼязав Державне бюро розслідувань внести відповідну інформацію до Єдиного реєстру. У разі визнання судом Ситника винним йому може загрожувати тривале увʼязнення.

Нагадаємо, Артема Ситника в грудні 2019 року внесли до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повʼязані з корупцією правопорушення. Ситник потрапив до реєстру через незадекларований відпочинок у Рівненській області.

    Реклама на dsnews.ua