• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Виховання дитини до 18 років в сім'ї приносить державі понад 430 тис. грн податків, — опитування

Виховання одну дитину в сім'ї до його повноліття в середньому забезпечує державі надходження 433 тисяч гривень податків

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла експертка Українського інституту майбутнього Юлія Сумаєва під час презентації доповіді "Ненароджене економічне зростання. Оптимальна модель підтримки народжуваності України", передає "ДС".

"Ми бачимо витрати сім'ї (на виховання однієї дитини — "ДС") — це 2,2 мільйона гривень, і витрати держави — це близько 400 тисяч гривень. Тобто, прямі вигоди тільки від сплати тільки споживчих податків — це буде понад 400 тисяч гривень, але є ще непрямі вигоди: дитина подорослішає, вона вийде на робоче місце, вона також стане споживачем від моменту народження і потім вже як доросла людина. Ми зберігаємо робочі місця і створюємо нові робочі місця в тих сферах послуг, які пов'язані з дітьми, їх вихованням, їх дорослішанням, ну і, звичайно, ми підтримуємо нашу робочу силу в державі, яку ми втрачаємо з кожною ненародженою дитиною", — сказала Сумаєва.

За її словами, економічний ефект від народження дитини повинен стати тією базою, від якої має відштовхуватися державна допомога для батьків, які виховують дітей. За розрахунками Українського інституту майбутнього, — це приблизно 130 мільярдів гривень, які держава повинна була витрачати на підтримку очевидного демографічного ефекту.

Сумаєва підкреслила, що така державна допомога повинна надаватися адресно і в різних формах: у грошах і різних соціальних програмах.

Нагадаємо, в даному доповіді також стверджується, що при нинішніх темпах приросту населення України до 2060 року скоротиться більш ніж на 35%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua