• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Вимога виробника": Степанов пояснив, чому призначив посередника при закупівлі вакцини

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоровʼя обрало посередником для закупівлі вакцини від коронавірусу компанію "Лекхім", що належить соратнику екс-міністру часів Януковича, бо це була вимога компанії-виробника

Про це заявив глава МОЗ Максим Степанов в інтерв’ю телеканалу "Настоящее время", передає "ДС".

"Те, що стосується підприємства "Лекхім", з яким укладено договір, і ми про це відразу заявили, це була умова, що компанія Sinovac Biotech, яка хотіла здійснювати постачання в Україну через це фармпідприємство – а це геть не маленьке фармацевтичне підприємство, яке, наскільки я розумію, давно співпрацює з компанією Sinovac Biotech, і це була умова китайської сторони, що своє постачання вони будуть здійснювати через це підприємство. Тому з ними уклали договір. Далі з іншими виробниками укладуть договори, відповідно, про ті чи інші кількості вакцин..

А що таке "негативне тло" навколо цього підприємства? Це українське фармпідприємство, яке випускає лікарські засоби, які використовуються на території України. Ви вирішили, що у нас є "негативне тло", тому що якась організація щось там вигадала і заявила? Я навіть не розумію, на підставі чого воно мене може бентежити", — сказав міністр.

Відомо, що власником заводу АТ "Лекхім", як і ще одного ПрАТ "Технолог", є Валерій Печаєв – соратник колишньої міністерки охорони здоров’я часів Віктора Януковича Раїси Богатирьової.

Нагадаємо, 6 січня громадська організація "Пацієнти України" заявила, що міністр Максим Степанов особисто призначив єдиного посередника при постачанні вакцини від коронавірусу до України – компанію "Лекхім" — та блокує вихід інших виробників на український ринок.

Крім цього, минулої неділі гендиректор ДП "Медзакупівлі України" Арсен Жумаділов звинуватив главу МОЗ Максима Степанова у перевищенні повноважень та самостійному призначенні постачальника вакцини від коронавірусу до України.

    Реклама на dsnews.ua