• USD 39.6
  • EUR 42.2
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Виробника чаїв Greenfield і TESS оштрафували на 80 мільйонів за зв'язки з РФ

Антимонопольний комітет України оштрафував оштрафував компанію "Орімі Україна" (змінила назву на "ТС Трейд") на 80 млн грн за надання неповних відомостей про відсутність зв'язку кінцевого бенефіціара з Росією

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба АМКУ, передає "ДС".

"Орімі Україна" є виробником чаю та натуральної кави — продукція випускається під такими зареєстрованими і Україні торговельними марками, як "Greenfield", "TESS", "Принцеса Гіта", "Принцеса Канді", "Принцеса Нурі" та "Принцеса Ява", "Jardin", "Piazza del Caffe" та "Жокей".

"Справу проти компанії АМКУ розпочав за заявою рітейлера — ТОВ "ВОСТОРГ". У ній повідомлялося, що ТОВ "ОРІМІ УКРАЇНА" розіслало торгівельним мережам та дистриб’юторам України електронного листа з заявою про те, що його кінцеві бенефіціарні власники, зокрема і мажоритарний бенефіціарний власник корпоративних прав в статутному капіталі — Вероніка Касьяненко, не пов’язані з РФ. Також у листі наголошувалося, що Вероніка Касьяненко є громадянкою Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії останні 10 років та "є міжнародним незалежним приватним інвестором, активно інвестує в акції та облігації публічних компаній у всьому світі… та не інвестує в Росію, не є акціонером будь-яких компаній росії, не веде бізнес у Росії", — додали в АМКУ.

Заявник до АМКУ наголошував, що "Орімі Україна" може бути пов’язане з російською компанією "Орими Трэйд", власниками якої є російські підприємці Сергій Касьяненко та Олександр Євневич.

У листі-відповіді, надісланому на вимогу Комітету щодо надання інформації, "Орімі Україна" зазначила, що не володіє інформацією про зв’язки Вероніки Касьяненко з Сергієм Касьяненком.

"Водночас завдяки інформації, отриманій від СБУ, Служби зовнішньої розвідки України та від торговельних мереж й конкурентів відповідача, АМКУ було встановлено факт наявності родинних зав’язків між Веронікою Касьяненко (бенефіціаром ТОВ "Орімі Україна") та Сергієм Касьяненком (одним з власників російської компанії "Орими Трейд")", — йдеться у повідомленні.

Поширення "Орімі Україна" у листах неповної інформації про своїх власників з Росії, зокрема, заперечення факту їх прямого відношення до країни-агресора може вплинути на наміри торговельних мереж та дистриб’юторів щодо співпраці з відповідачем та реалізації його товарів, а також — на бажання українських споживачів купувати товари зазначених торгових марок.

Такі дії є порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, за що на відповідача було накладено штраф, пояснили в АМКУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua