• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Вирок Стерненку: Львівська міськрада звернулася до Зеленського

Львівська міська рада засудила рішення Приморського районного суду Одеси, який засудив активіста Сергія Стерненка до семи років позбавлення волі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Справа Стерненка, переконані місцеві депутати, має ознаки політичного переслідування, інформує "ДС".

"З 2015 зазначена справа перебувала у провадженні правоохоронної системи і перетворилася на свого роду лакмусовий папірець, який покликаний показати здатність і готовність влади провести відкрите й неупереджене розслідування цієї резонансної справи. Саме таке розслідування забезпечило б відновлення довіри громадськості і стало б логічним продовженням процесу реформування судової та правоохоронної системи. Це справа яскраво демонструє наявність в Україні політичного переслідування", — заявив депутат від "Європейської солідарності" Володимир Марусяк.

Міськрада Львова наполягає на обʼєктивному і неупередженому розгляді справи Стерненка в апеляційному суді.

Відповідне звернення депутати направили до президента Володимира Зеленського, генпрокурора Ірини Венедіктової, Верховної Ради, уповноваженого з прав людини Людмили Денисової та Львівської облради.

Як повідомляла "ДС", 23 лютого Приморський суд Одеси визнав Сергія Стерненка винним по справі щодо викрадення людини (районного депутата Костянтина Щербича, близького до одіозного мера Одеси Трухановому) і засудив його до семи років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіст заявив про свою невинність, назвавши справу проти себе політично мотивованим. Захист Стерненка стверджує, що під час слідства і судових засідань було допущено безліч процесуальних порушень. Після засідання суду Стерненка і ще одного обвинуваченого, Руслана Демчука, посадили в автозак і відвезли в СІЗО. Цьому передували масові зіткнення їхніх прихильників з поліцією.

Увечері 23 лютого в більш ніж 10 містах України пройшли акції протесту з вимогою звільнити Сергія Стерненка. Під час акції біля будівлі Офісу президента в Києві відбулися масові зіткнення, були затримані не менше 17 активістів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua