• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Вітренко сказав, хто запропонував йому очолити "Нафтогаз"

Пропозицію зайняти пост глави НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко отримав від президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив сам Юрій Вітренко, який на момент призначення був в.о. міністра енергетики, а до цього — виконавчим директором "Нафтогазу", передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Це не було моєю ініціативою. Просто коли стало зрозуміло, що план призначити мене першим віце-премʼєром — міністром енергетики через обʼєктивні і субʼєктивні причини не вдається реалізувати, тоді керівництво країни — і президент, і премʼєр-міністр — запропонували розглянути такий варіант", — сказав він.

Вітренко зазначив, що це буде вже пʼяте чи шосте його повернення в компанію.

"Я з "Нафтогазу" пішов у 2003-му році, потім у 2005-му, потім у 2008-му, у 2009-му...- тобто разів п'ять. І щоразу думав, що точно, це вже востаннє. Але, як бачите, виявилося, не востаннє", — сказав він.

Він уточнив, що з нинішнім призначенням все вирішувалося в лічені години. Також він відкинув припущення, що фактор його складних відносин з главою правління НАК Андрієм Коболєвим міг зіграти якусь роль у зміні голови правління "Нафтогазу".

"Якби це було так, то могло б спрацювати набагато раніше", — сказав глава Міненерго.

Вітренко зазначив, що протиріччя з Коболєвим виникли через те, що він почав задавати голові правління питання, не виносячи їх на публіку, про проблеми в роботі компанії, її неефективність та необхідності міняти підходи по низці напрямків.

На думку екс-виконавчого директора НАК, вибір його кандидатури пояснюється тим, що напрями в компанії, які він курирував - запуск реверсу і диверсифікація поставок газу, відносини з "Газпромом", Стокгольмський арбітраж - були успішними, зокрема "Нафтогаз" виграв велику суму коштів і домігся підписання нового контракту на транзит.

Як повідомляла "ДС", 28 квітня Кабінет міністрів провів засідання загальних зборів акціонерів компанії НАК "Нафтогаз України". Уряд також звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК. Причиною стали збитки компанії, які в 2020 році склали 19 млрд грн проти 2,6 млрд грн прибутку в 2019 році.

На посаду глави НАК "Нафтогаз" призначений Юрій Вітренко.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua