• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Війна в Україні закінчиться до кінця року, якщо Захід ухвалить політичне рішення, — Годжес

Отримавши від західних партнерів більше далекобійної високоточної зброї, Україна почне завдавати ударів по позиціях російських загарбників у тимчасово окупованому Криму

Бен Годжес
Бен Годжес
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю "ГОРДОН" заявив екскомандувач військ США в Європі генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес, передає "ДС".

"Для всіх зрозуміло, що Крим мають звільнити. Якби США й інші країни надали Україні все необхідне для цього, зокрема високоточну зброю далекої дії, яка дала б змогу зробити Крим нестерпним для російських військ… Наприклад, прямим ударом по флоту в Севастополі, по авіабазі в Саках, по логістичному центру у Джанкої та інших об'єктах… Ви уражаєте їх високоточною зброєю – і російським військам стає дуже-дуже складно залишатися у Криму", – сказав Годжес.

Він наголосив, що такий крок із боку ЗСУ є необхідним, але для нього українській армії знадобиться більше високоточної зброї, ніж є зараз.

"Щойно це буде зроблено, настане час знову вдарити по Кримському мосту й ізолювати Крим. Цей сценарій украй реалістичний і насправді може статися вже наприкінці цього літа. Але ключем до всього є надання Заходом зброї далекого радіуса дії Україні", – зазначив Годжес.

"Я хотів би, щоб мій уряд чітко заявив: "Нам потрібна перемога України", що політика США – це перемога України за визначенням президента [Володимира] Зеленського: повне відновлення територіальної цілісності України, повернення всіх депортованих українців, відповідальність росіян за всі воєнні злочини. А потім якісь гарантії безпеки, включно зрештою зі вступом у НАТО. Я хотів би бачити саме цю картину", – заявив Годжес.

За його оцінкою, зараз підтримка такого закінчення війни у США "досить велика, але поки що не єдина".

"І тому пріоритетом наразі є забезпечення перемоги України над Росією. Це найважливіша частина. Ми маємо допомагати Україні безперервними зусиллями щодо модернізації її оборони. Потрібно, щоб Україна була озброєна до зубів, як, наприклад, Південна Корея, щоб мала можливість утримувати Росію від повторних атак", – вважає генерал.

На його думку, якщо Захід ухвалить таке політичне рішення й забезпечить Україну всім необхідним, то війна закінчиться до кінця року.

"Більше не буде жодних виправдань, жодних напівзаходів. Ми візьмемо і зробимо. І я вірю в таку можливість. Але якщо ми так не зробимо, то, імовірно, війна триватиме й наступного року", – зазначив Годжес.

Він додав, що очікує також на якусь угоду чи домовленість між Україною і США разом, можливо, з деякими іншими країнами, щоб підвищити безпеку України, поки вона не стане членом НАТО. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua