• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Військовозобов’язаним вклеюватимуть штрих-код у військовий квиток, — ЗМІ

Військовозобов’язаним вклеюватимуть у військово-обліковий документ штрих-код (VIN-код), який буде підтвердженням того, що людина виконала вимоги закону про мобілізацію та оновила дані у ТЦК

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Судово-юридичної газети", передає "ДС".

Якщо такого штрих-коду у військовому квитку чи іншому військово-обліковому документі немає, то буде зрозуміло, що певна людина не оновлювала даних у ТЦК. Тож, якщо її зупинять на вулиці, буде складно довести протилежне.

Працівники ТЦК матимуть змогу підключитися до Реєстру або в телефонному режимі з’ясувати з оператором Реєстру щодо оновлення даних громадянина. Оператор з’ясує і розповість усю інформацію про громадянина.

При цьому наразі опрацьовується нормативно-правова база, за якою будуть видавати єдиний документ для військовозобов'язаного за єдиною формою.

З набранням чинності нової постанови Кабміну громадянам, у яких немає військово-облікового документу, видаватиметься документ нового зразка.

Разом з тим, документи "старої" форми залишаться чинними, але у них будуть внесені відповідні відмітки про оновлення даних тощо.

Нагадаємо, що закон, який вводить цифровізацію військового обліку набув чинності на початку квітня (законопроект 10062). Завдяки реєстру "Оберіг" можна автоматично провести верифікацію людей без участі самих військовозобов'язаних. "Оберіг" буде поєднаний фактично з усіма реєстрами: демографічним, реєстром водіїв, реєстром податкової служби, пенсійного фонду і так далі. 

Згодом за допомогою реєстру "Оберіг" формуватиметься електронний військово-обліковий документ, який буде в застосунку для військовозобов’язаних і матиме таку ж юридичну силу, як паперовий. Наразі Міноборони налагодило взаємодію з Мінцифри, щоб створити такий електронний військово-обліковий документ, раніше зазначала заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua