• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Влада має підняти питання щодо зміни майданчику для мирних переговорів по Донбасу, — нардеп

Реклама на dsnews.ua

Після подій у Білорусі українська влада має підняти питання в ОБСЄ й у "нормандському форматі" про зміну майданчика для мирних переговорів

Таку думку висловила народний депутат ("Європейська солідарність"), колишній член Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, інформує "ДС".

"Останні пів року, за моєю інформацією, ТКГ відбувається в скайп-режимі, через COVID. Тому нашій делегації формально не треба летіти до білоруської столиці. Але символізм назви групи, прив’язка до Мінська залишається. Й перед українською владою гостро постало питання: як з цим бути. Свого часу, коли Білорусь систематично голосувала проти всіх резолюцій ООН по Криму, порушенням прав людини на окупованих територіях, я публічно підіймала питання про заангажовану позицію країни, де проходять мирні переговори, підігрування РФ в міжнародних інституціях, а не нейтральність. Й необхідність зміни місця переговорного майданчика", — написала Геращенко сьогодні на своїй сторінці у Facebook.

Вона нагадала, що кілька років тому Нурсултан Назарбаєв (нині почесний президент Казахстану, — прим. "ДС") пропонував своє посередництво в мирному врегулюванні і Казахстан як майданчик для мирних переговорів.

"Були й інші ідеї, які наша делегація тоді обговорювала як робочі. Але сьогодні очевидно, що прийшов час — українська влада має підняти питання в ОБСЄ, в "нормандському форматі" про зміну майданчика для мирних переговорів. В омитому кров’ю Мінську їх більше бути не може", — резюмувала нардеп.

Раніше президент Володимир Зеленський підтвердив, що 18 серпня у Мінську відбудеться чергове засідання ТКГ по Донбасу, на якому вперше буде брати участь Леонід Кравчук.

    Реклама на dsnews.ua