• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Влада перетворила коронавірусний Фонд на корупційний інструмент з відмивання грошей, — Порошенко

Реклама на dsnews.ua

Партія "Європейська солідарність" вимагає від влади припинити розкрадання бюджетних грошей з Фонду боротьби з коронавірусом, а від правоохоронних органів – розслідувати масштабні зловживання

Про це заявив лідер партії, п’ятий президент України Петро Порошенко, повідомляє "ДС".

Порошенко на своїй сторінці у Facebook нагадав, що згідно з висновком Рахункової палати із Фонду боротьби із коронавірусом не закуплено жодного апарату ШВЛ у той час, коли кількість інфікованих б’є рекорди щодня.

"На початку пандемії, коли хворих було кілька людей на усю країну, "зелена" влада зірвала стоп-кран економіки, а тепер, коли кількість інфікованих зростає із шаленою швидкістю — не робить нічого. Маємо кризу в енергетиці, падіння промисловості, падіння ВВП і кризу надходжень із митниці та податкової. Додайте до цього кризу у культурі, бо саме звідти вилучили значні кошти, коли формували Фонд боротьби із коронавірусом. А також — кризу освітньої сфери, звідки теж забрали гроші", – нагадав п’ятий Президент.

Він зауважив, що кошти вилучили також і з місцевих бюджетів, хоча левова частина фінансового навантаження лягла саме на них.

"І сьогодні, як свідчать дані Рахункової палати, усі ці гроші чомусь витрачаються зовсім не для купівлі медичного обладнання, тестів та засобів захисту для лікарів. Можемо зробити невтішний висновок: команда Зеленського перетворила Фонд боротьби із Covid-19 на зручний корупційний інструмент із відмивання грошей", – констатував лідер "Європейської Солідарності".

Він також нагадав, що за таких умов лікарі змушені звертатися із проханням про допомогу до благодійників — у тому числі й до "Європейської Солідарності".

"50 апаратів ШВЛ, 130 000 захисних костюмів для медиків, 10 000 захисних окулярів, 50 000 ІФА-тестів — такі проміжні результати нашої роботи у цьому напрямку. І ми, звісно, продовжимо робити усе можливе, щоб допомогти Україні й українцям вистояти", – наголосив Порошенко.

"Я особисто та "Європейська Солідарність" вимагаємо від правоохоронців звернути увагу на неефективне використання коштів. Також ми хочемо, щоб були терміново прийняті зміни до бюджету і розглянуте питання про страхування лікарів, на розгляді якого ми неодноразово наполягали. І головне: ми вимагаємо від влади зупинити розкрадання Фонду боротьби з коронавірусом! Перестаньте наживатися на здоров’ї людей!", – закликав лідер "ЄС".

    Реклама на dsnews.ua