• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Влада планує знову загнати Україну в газову кабалу до Кремля, — заява "Європейської Солідарності"

Реклама на dsnews.ua

Заява в. о. міністра енергетики Юрія Вітренка про плани уряду відновити експорт газу із країни-агресора є доказом намірів вищого політичного керівництва держави повернути Україну в енергетичну залежність від Москви

Про це йдеться в заяві парії "Європейська Солідарність", повідомляє "ДС".

"Підтверджується версія, яку "Європейська Солідарність" озвучила кілька днів тому у своїй заяві, що провокація з невмотивованим підвищенням ціни на газ мала за мету обгрунтувати повернення України в газову кабалу до Кремля. Тепер ми не сумніваємося у тому, що головною темою Берлінської зустрічі радників Нормандського формату був не пошук миру на Донбасі, а відновлення експорту блакитного палива з РФ, що означає пряме фінансування бюджету країни-агресора", — заявили в партії.

В "ЄС" вважають, що суто за формальними ознаками слід було би вимагати відставки Вітренка, але, очевидно, що його заява не могла бути не узгодженою з Офісом президента.

"Ці плани влади синхронізовані з пропозиціями Бойка-Медведчука. Вони – у руслі відомої антиатлантичної ініціативи Коломойського щодо стратегічного розвороту України від Заходу у бік Росії. І все це поставили на порядок денний саме тоді, коли Газпром стрімко втрачає позиції на європейському ринку, а Сполучені Штати посилюють зусилля, щоб заблокували будівництво Північного потоку. В цій критичній ситуації українська влада поспішає Путіну на допомогу", — йдеться в заяві.

В "ЄС" вважають, що категорична неприйнятність відновлення експорту газу з Росії – це червона лінія, подібна тій, яку суспільство провело в листопаді 2019 року напередодні саміту Нормандського формату.

"Україна вже понад п’ять років не купує газу в Росії, і наша енергетична незалежність від агресивної імперії є одним з головним здобутків минулого десятиліття. Відступити від цього – це значить капітулювати перед Росією. І це питання особистої відповідальності не технократа Вітренка, хоча така заява не робить йому честі, а особисто Володимира Зеленського та Дениса Шмигаля. Обом слід перечитати статтю Кримінального кодексу про державну зраду", - заявили в партії.

"Європейська Солідарність" обіцяє зробити все можливе, щоби влада зреклася свого зрадницького плану, а у разі необхідності буде апелювати до суспільства, "щоб оновити червоні фарби під вікнами на Банковій".

"Так званий дешевий російський газ – це смертоносна зброя, як дешевий сир у мишоловці. Він вже вартував Україні Криму, окупованих районів Донбасу, тисяч і тисяч життів", — заявили в "ЄС".

Як повідомляла "ДС", в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко запропонував розблокувати закупівлі газу безпосередньо з Росії.

    Реклама на dsnews.ua