• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Влада вирішила взятися за українців, які перебувають під санкціями США: подробиці

Рада національної безпеки і оборони проведе перевірку даних громадян України, проти яких США запровадили санкції, і за її підсумками буде приймати відповідні рішення в разі необхідності

Олексій Данілов
Олексій Данілов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов у п'ятницю, передає "ДС" із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми отримали протокольні доручення від президента України з'ясувати, хто з громадян України на сьогодні перебуває під санкціями США, що це за громадяни і на якій підставі вони там опинилися. У США є кілька інституцій, які запроваджують безпосередньо санкції відносно громадян інших країн, одна з них — це Міністерство фінансів. На сьогодні в Міністерстві фінансів США знаходиться 130 громадян України. Кожного з цих громадян ми офіційно отримали від нашого посольства у Вашингтоні", — заявив Данілов під час брифінгу за підсумками засідання РНБО.

Наразі Міністерство внутрішніх справ України перевіряє, коли саме громадяни зі списку отримали громадянство країни і на яких підставах.

"Крім того, є окремий список, де знаходиться ще певна кількість наших громадян, а саме чотири, які, по іншої інституції, вони від Держдепу отримали санкції. Всього на сьогодні під санкціями США знаходяться 134 громадянина України", — розповів Данілов.

"Ми дали доручення Службі безпеки України, Кабінету міністрів України, Службі зовнішньої розвідки по кожному громадянину перевірити всю відповідну інформацію, на підставі чого проти них були застосовані санкції від США, для прийняття відповідних рішень у разі необхідності на засіданнях РНБО", — додав він.

Як повідомляла "ДС", 11 січня США внесли в санкційні списки сімох громадян і чотири інформаційних ресурси України у зв'язку з виборами. Під санкції потрапили Олександр Дубінський, Дмитро Ковальчук, Костянтин Кулик, Олександр Онищенко, Антон Симоненко, Андрій Теліженко та Петро Журавель.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua