• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Влада розробляє п'ять "кольорових" сценаріїв посилення карантину

Реклама на dsnews.ua

У Кабміні і на Банковій розглядають п'ять сценаріїв можливого посилення карантину в Україні, а в якості профілактики поки що просто залякують українців

Про це розповіли відразу три джерела "Обозревателя" у владних установах, інформує "ДС".

"Є п'ять сценаріїв — зелений, жовто-зелений, жовтий, помаранчевий і чорний. Зеленого точно не буде. Чорний — якщо буде висока смертність і більше 10 тис. заражень на добу. Проти посилення карантину виступає Шмигаль (прем'єр-міністр Денис Шмигаль, — "ДС"), але рішення приймають на Банковій. Там спеціально так коммуницируют, що нібито це все Кабмін, хоча насправді від нього не особливо щось залежить", — розповіло джерело.

За словами джерела, локдауна, як навесні, не буде.

"Рішення про якийсь локдаун навіть не обговорюється. МОЗ це коммуницирує в тому числі в якості профілактики — залякати українців, щоб дотримувалися нинішніх обмежень. Кабмін зараз лобіює покарання за неношеня захисних масок, посилення контролю, перевірки. Але закривати весь бізнес, як це було навесні, точно не будуть. У всякому разі, поки це навіть не обговорюється", — сказало джерело.

За словами джерела, після виборів ще як мінімум з місяць будуть формуватися місцеві ради, буде змінюватися керівництво департаментів, розроблятися нова політика. Але прем'єр Шмигаль виступає за адаптивний карантин — це, нібито, його ноу-хау і він робить на нього ставку.

За наявними даними, карантин можуть посилити до кінця року, проте це рішення, швидше за все, буде пов'язано зі збільшенням кількості хворих до 10 тисяч на добу і завантаженістю лікарень.

Як повідомляла "ДС", за станом на ранок 21 жовтня в Україні зафіксовано 6 719 нових випадків зараження коронавірусів, загальна кількість випадків інфікування досягло 315 826.

За час пандемії в Україні померли 5927 осіб, 141 — за останню добу.

    Реклама на dsnews.ua