• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Вмовили: 87-річний Фокін приєднається у ТКГ до 86-річного Кравчука

Реклама на dsnews.ua

Перший прем'єр-міністр України Вітольд Фокін дав згоду увійти до складу делегації країни в ТКГ на переговорах з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі

Про це він розповів у коментарі виданню Гордон, передає "ДС".

"Буду відвертим. Рішення про участь у ТКГ далося мені дуже важко. На те є багато причин. Зараз смартфон у кожної дорослої людини, і соцмережі переповнені постами з приводу нашого з (главою делегації України в ТКГ, першим президентом України — "ДС) Леонідом Кравчуком призначення до складу групи. Деякі люди образливо висловлюються, сміються з приводу нашого віку (Фокіну 87 років, Кравчуку — 86 — "ДС") і так далі.

Перший прем'єр міністр України додав, що "твердо вирішив погодитися", "вважаючи честю фіналу у своєму житті хоч чимось допомогти своїй Батьківщині".

"Для мене Батьківщина — це Україна і її Донбас, який я дійсно люблю. Він був, є і буде українським", — заявив Фокін.

Своє рішення він озвучив ще 3 серпня, на зустрічі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком.

"Пропозицію брати участь в роботі ТКГ я отримав від Андрія Єрмака. Він запросив нас разом з Кравчуком тиждень тому. Тоді я відповів, що для початку повинен зустрітися з Леонідом Макаровичем один на один, з'ясувати позиції, узгодити точки зору. Тому що ТКГ — це не поле для дискусій. Там повинні бути люди, які прагнуть досягнути миру, а не створювати додатковий політес", — сказав Фокін, додавши, що після зустрічі віч-на-віч з Кравчуком він скаже, як ставиться до даного запрошення.

"Така зустріч відбулася. І сьогодні (3 серпня — "ДС") я повідомлю про своє рішення", — розповів співрозмовник.

Фокін зауважив, що результат бесіди з Кравчуком його задовільнив.

"Ми обговорили всі проблеми і прийшли до консенсусу з цілого переліку питань. Насамперед, Кравчук, як і я, переконаний, що без компромісів не буває домовленостей. Що режим тиші в зоні розмежування — це крок до миру, але не сам мир. Є люди, які вважають, що це крок до капітуляції", — сказав Фокін.

За його словами, такі люди "не розуміють, про що говорять".

"Капітуляція — це зовсім інше, це коли одна зі сторін визнає себе такою, що зазнала поразки, складає зброю і погоджується на кабальні умови переможця. Нічого подібного немає в Україні. Нічого подібного не стоїть за рішенням про припинення вогню. Навпаки, це крок до перемоги", — підкреслив політик.

Він висловив готовність разом з групою політиків відвідати окуповані райони Донецької та Луганської областей для проведення переговорів щодо врегулювання ситуації.

"Я, як і Леонід Макарович, впевнений, що досягти миру можливо, коли ми подивимося один одному в очі. Треба їхати на Донбас і запрошувати людей сюди. Я особисто, якби мені таке запропонували, погодився б з групою фахівців і політиків поїхати на окуповану територію і поговорити з людьми, зрозуміти їхню позицію, спробувати знайти можливість піти їм назустріч, але, безумовно, без шкоди для інтересів і суверенітету України", — резюмував Фокін.

Як повідомляла "ДС", голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що новим членом української делегації може стати Вітольд Фокін, який очолював уряд України під час президентства Кравчука.

    Реклама на dsnews.ua