• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Вода в Крим: у Зеленського відреагували на закиди окупантів щодо "порушення прав людини"

Реклама на dsnews.ua

Представництво президента України в АР Крим жорстко прокоментувало заяви Росії про нібито порушення прав людини через припинення подачі води на півострів

Офіційна відповідь опублікована на сторінці представництва в Facebook, інформує "ДС".

Там, зокрема, нагадали, що згадані Росією положення міжнародних договорів не стосуються права людини на воду і не містять зобовʼязання відновити водопостачання, а мають відношення до інших прав і свобод людей.

Також у представництві підкреслили, що неприпустимо, коли про порушення прав або тортури говорить країна-окупант, "під контролем якої відбулися десятки вбивств, насильницьких зіткнень і катувань українців і кримськотатарських активістів у Криму".

Згідно з Четвертою Женевською конвенцією країна-окупант "повинна забезпечувати цивільне населення всіма необхідними ресурсами", в тому числі й водою. А значить, саме Росія і її посадові особи несуть відповідальність за все, що відбувається на цих окупованих територіях.

"Водопостачання тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є досить дорогим заходом для Російської Федерації як держави-окупанта. Однак Україна не повинна вирішувати проблеми, що виникають перед державою-окупантом після шести років тимчасової окупації нею частини суверенної території України", — йдеться в повідомленні.

Раніше стало відомо, що підрозділ трубопровідних військ ЗС РФ перекрив земляною греблею річку Біюк-Карасу, щоб подати воду до Сімферополя.

Як писала "ДС", перший президент України, голова української делегації в ТКГ із врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук наприкінці серпня заявив, що у разі гуманітарної катастрофи Україна подасть воду до окупованого Росією Криму.

    Реклама на dsnews.ua