• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Вовині тисячі": Зеленський схвалив підтримку українців під час карантину

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який він ініціював для підтримки громадян і бізнесу в період карантину, зокрема щодо виплати компенсації у 8 тис. грн

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Так, закон № 1071-ІХ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 тис. грн найманим працівникам, які втратили частину заробітної плати внаслідок запровадження карантину, і фізичним особам-підприємцям (ФОП), які втратили частину доходу внаслідок карантину.

Так, ФОП не зможуть отримати допомогу, якщо вони зареєстровані менш ніж за три місяці до вступу в силу цього закону; якщо в 2020 році сплатили ЄСВ за себе менш ніж за три місяці, а також якщо їх вид діяльності не підпадає під дії карантинних обмежень.

Крім того, документ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час карантину. Ця норма стосується підприємств, які (на час вступу в силу закону) вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу працівників через простій в зв'язку з впровадженням карантину.

Розмір допомоги розраховується пропорційно скороченню робочого часу працівника, але не може перевищувати 8 тис. грн.

Також закон передбачає одноразову компенсацію суб'єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Розмір одноразової компенсації складе середньомісячну суму ЄСВ за розрахунками останніх 10 місяців.

Компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від введення карантину. Однак компенсація не надаватиметься, якщо є заборгованість по ЄСВ.

Крім того, закон передбачає продовження дії ліцензій компаніям на продаж алкоголю в період карантину, а також протягом трьох місяців після його закінчення. Документи дозвільного характеру подовжують дію на період карантину та протягом трьох місяців після його закінчення. Триває і термін дії договорів оренди державного та комунального майна, які закінчуються в період карантину, і протягом одного місяця з дня його закінчення. Не нараховується і не сплачується плата за оренду державного або комунального майна.

    Реклама на dsnews.ua