• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 41
Спецпроєкти

Вовку повідомили про підозру: У чому звинувачують суддю

Реклама на dsnews.ua

НАБУ повідомили про підозру голові Окружного адмінсуду Павлу Вовку, його заступнику та ще 5 суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації

Відповідне повідомлення оприлюднила прес-служба відомства, передає "ДС".

За інформацією ресурсу "Слово і діло", Вовку повідомили про підозру у створенні злочинної організації; організації дій, спрямованих на захоплення влади; одержання неправомірної вигоди за вплив, а також у втручанні в діяльність державного діяча.

"Це просто безпрецедентно. Вперше підозри предʼявлені цілій групі суддів одного з ключових судів України. (…) Підозри побудовані на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019-му році на прес-конференції. Там на записах Вовк обговорює, як він збирається тиснути з допомогу судових рішень на різні органи влади, щоб отримувати потрібні собі рішення", – написав у Facebook журналіст Юрій Бутусов.

Depo.ua нагадує історію зі скандальними плівками Павла Вовка. 

Отже справа проти Окружного адмінсуду виникла як частина справи про перевищення влади і прийняття завідомо неправосудних рішень проти учасників "Автомайдану".  Також у 2017-му НАБУ проводила обшук в кабінеті і житлі Вовка за підозрою у справі від 2016-го про можливе незаконне збагачення судді. 

Генпрокуратура звернулася до НАБУ, аби, зокрема, встановити звукозаписуючу техніку у кабінеті самого голови суду та інших суддів. Пізніше бюро оприлюднило кілька епізодів записів, що увійшли в новітню історію як "плівки Вовка". 

На записах, за даними слідства, фігурують, зокрема, голова суду Павло Вовк, судді Євген Аблов, Богдан Санін, Ігор Погрібніченко, Олексій Огурцов, Павло Григорович, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Остапець та Микола Сірош, адвокат Олександр Кротюк, нардеп Сергій Ківалов та його помічниця Антоніна Славицька.

Вони обговорюють подання позовів до Окружного адмінсуду задля зупинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, пошук осіб, від імені яких будуть подаватись позови.

В одному з записів, зокрема, голос, схожий на Аблова починає історію із судовими позовами проти членів ВКСС. 

"Шефе, давай щось утнемо, я готовий", – начебто стверджує суддя. 

Фото: Скріншот відео НАБУ
Фото: Скріншот відео НАБУ

Учасники діалогів наголошували, що голову комісії Сергія Козьякову, його заступника Станіслава Щотку та члена комісії Наталію Весельську можна звинуватити у тому, що вони не мають повноважень (термін їх повноважень постійно змінювали – від чотирьох до шести років – на чому, за версією НАБУ, і хотіли зіграти Вовк з колегами). 

Як стверджують у бюро, "змовники" хотіли закидати позовами адмінсуд. Оскільки судді мали б розглядати ці позови, повинен був виникнути конфлікт інтересів. І таким чином члени комісії повинні бути відсторонені від переатестації Вовка та його колег. Так хотіли зберегти високі посади у суді. 

НАБУ зазначало, що суддя Вовк, зокрема, вмовив подати позов адвоката Олександра Кротюка, який не пройшов конкурс на посаду судді Касаційного адмінсуду у складі Верховного суду. 

У одній розмов Вовк та Аблов зазначають, що позовивачів повинно бути якомога більше. "Чим більше позивачів, тим менше шансів у ВКСС нас дістати. По іншим членам підуть в кінці березня", – начебто стверджує Вовк. 

Начебто планували включення до складу комісії лояльних осіб. 

Голоси на плівках говорять і про саме кваліфікаційне оцінювання, яка начебто можна уникнути через хворобу. "Нам потрібно, щоб хтось пішов на психотести, а хтось – не пішов. Хто хоче піти на психотести? Ти готова до них?" – начебто питає Вовк іншу суддю адмінсуду. 

Говорять навіть про можливість використання ДБР для тиску на суддів. Вовк начебто говорить Аблову: "Скажеш, Паша пішов погодив з керівництвом ДБР. Він спілкується і дружить з першим заступником і заступником. У вас зараз, втратиш довіру влади, перевірять вас". 

    Реклама на dsnews.ua