• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Вперше в історії: Україну покликали на засідання вищого дорадчого комітету НАТО

26 жовтня під головуванням Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга відбудеться засідання вищого дорадчого Комітету Північноатлантичної ради Альянсу з питань озброєнь – Конференції національних директорів озброєнь

Логотип НАТО
Логотип НАТО / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив заступник міністра оборони України Олександр Носов, який представлятиме нашу країну під час Конференції у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Міноборони.

Як зазначили у Міністерстві оборони, вперше за більш ніж півстоліття діяльності Комітету представника України запрошено до участі у питаннях, які раніше були прерогативою виключно країн-членів НАТО.

За словами Носова, Україна раніше залучалася до участі у засіданнях Конференції, але зараз вперше йдеться про питання, які стосуються прерогативи виключно держав-членів НАТО, зокрема інновації в оборонно-технічній сфері, трансформації у взаємодії з наукою та оборонно-промисловим комплексом та досягнення оптимального співвідношення військових потреб та бюджетних можливостей.

Носов акцентував увагу, що Конференція національних директорів озброєнь Альянсу проходитиме одразу після того, як минулого тижня, 21 жовтня, міністри оборони країн НАТО затвердили новий план оборони союзу під час конфліктів та криз, з метою планування негайного формування сил Альянсу у потрібний час та у потрібному місці.

Конференція національних директорів з озброєння з 1996 року є найвищим дорадчим комітетом Північноатлантичної ради Альянсу з питань озброєнь. Вона координує реалізацію політики НАТО в сфері розвитку озброєння і військової техніки. До роботи Конференції залучаються керівники національних відомств або відповідних підрозділів відомств, які відповідають за формування та реалізацію політики у сфері озброєння та військової техніки.

Нагадаємо, у третій партії додаткової допомоги з безпеки від США українські військові отримали комплекси "Джавелін", а також боєприпаси під "калібри НАТО" та медичні аптечки.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua