• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

ВР підтримала основні законопроекти реформи містобудування, — Шуляк

У четвер, 1 липня, Верховна Рада підтримала важливі законопроєкти, які лежать в основі реформи містобудування: №5655 (309 голосів) та №5656 (325 голосів)

Реклама на dsnews.ua

За словами народної депутатки і голови Координаційної ради з вирішення проблемних питань у містобудуванні Олени Шуляк, це історичне рішення, яке дозволить перевести галузь в цифровізовану, контрольовану, публічну і законну площину, зокрема при реалізації програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". 

"Співавторами цих законопроєктів виступили 140 і 147 депутатів, що свідчить про велику підтримку реформи. Це й не дивно, адже законопроєкт №5655 дозволить перевести будівельний ринок на якісно новий рівень, а також пришвидшити реалізацію президентської програми "Велике будівництво", — прокоментувала Олена Шуляк, яка стала ініціаторкою змін.

Нардеп пояснила, що перший документ — законопроєкт №5655 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності" є головним. Другий — №5656 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів за державну реєстрацію у сфері містобудівної діяльності" — додатковий, він передбачає бюджетні нюанси для реалізації основного. 

В основі законопроєкту №5655 — механізми зміни роботи на будівельному ринку, щоб зробити його максимально ефективним і без корупції. 

Згідно з документом, державна реєстрація права на виконання підготовчих і будівельних робіт буде відбуватися виключно через електронну систему. У ній замовник зможе самостійно зареєструвати таке право лише при умові, що необхідні для реєстрації документи вже занесені до е-системи або відповідних реєстрів (мова щодо інформації про право на землю, містобудівні умови та обмеження, позитивний висновок експертизи тощо).

Крім того, в процес реєстрації прав на початок будівництва вводитимуться нотаріуси та державні реєстратори речових прав на нерухоме майно. Проєктну документацію ж на відповідність ДБН (державні будівельні норми) та іншим вимогам законодавства перевірятимуть виключно спеціалізовані експертні організації, які нестимуть підвищену відповідальність.

Законопроєкти №5655 та №5656 передбачають правове забезпечення діджиталізації і нагляду майбутньої реформи містобудування. Третій проєкт закону в низці реформи — про відповідальність. Очікується, що його зареєструють у Верховній Раді у липні.

    Реклама на dsnews.ua