• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Ворогові не побажаєш": Мер міста на Вінниччині розповів, як боровся з COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Мер міста Немирів Вінницької області Віктор Качур, якому разом із дружиною вдалося подолати коронавірус, розповів про особистий досвід боротьби з хворобою і про те, що довелося побачити в лікарні

У коментарі "33 каналу", він зізнався, що після пережитого весь скепсис про коронавірус зникає, оскільки людині доводиться зіткнутися з "пеклом на землі", передає "ДС".

"Ми ще тільки починаємо боротьбу з справжнім COVID-19, статистика це щодня демонструє. А скільки ще непідтверджених випадків, коли у людини всі симптоми "корони", а тести негативні. Так у моєї дружини сталося. Тільки тепер, після тривалого лікування, встановили, що вона вже перехворіла і в неї виробилися антитіла. А до цього всі тести були негативними", — розповів Качур.

За його словами, у нього при появі перших симптомів тест також не показав коронавірус. Тому чоловік довго був переконаний, що горло болить через те, що він з'їв холодний кавун.

"Мене лікували наші немирівські лікарі, призначили антибіотики, уколи, таблетки, але таке лікування не допомагало, ставало тільки гірше. На десятий день уже поїхали робити мені УЗД, шукати причину такого стану. Дружина в цей час сиділа в коридорі і раптово втратила свідомість. Як виявилося, у неї був тиск 70 на 50. Швидка одна, потім реанімаційна бригада — і нас обох терміново відвезли до Вінниці. Це нас і врятувало", — згадує глава Немирова.

Чоловік зазначив, що за 10 днів хвороба встигла вразити вже 2/3 легенів і в нього, і в його дружини. Процес був неминучим, а прогнози — невтішними.

"Але завдяки лікарям і медсестрам Вінницькіої районної лікарні, ми змогли подолати COVID-19. Нам тепер до кінця днів молитися за наших медиків. Медичні сестри всю зміну не відходять від хворих, у захисних костюмах, як бджілки, метушаться біля пацієнтів. А їх щодня стає більше", — зазначив мер Немирова.

Також він згадав моторошний випадок, коли родичі одного з хворих викликали поліцію, тому що в лікарні не хотіли його приймати. Втім, медустанова на той момент була переповнена: ліжка для пацієнтів стояли навіть в оглядовій і ординаторській.

"Медики не встигають, тому що всі хворі важкі ... Всю ніч стогнав чоловік із сусідньої палати: "Не можу, не можу". Це чула його дочка, яка не відходила від вікон лікарні, і просила: "Тату, тримайся!". І такі ситуації не рідкісні", — розповів мер.

"У цій же лікарні опинилися мої колеги — мер Іллінців і сільський голова з села Боблів, інші керівники області. Лікарі та медсестри мене просили підтримати їх, щоби не здавалися і боролися з недугою. Тут жах, що відбувається. А люди на вулицях, у транспорті, магазинах не дотримуються елементарних заходів безпеки — дистанції і маскового режиму в місцях скупчення. Невже дійдемо, що через місяць лікарі будуть вибирати, кого рятувати в першу чергу?" — додав він.

Крім того, зазначив мер міста у Вінницькій області, серйозною проблемою є і дефіцит медикаментів в аптеках. Його синові довелося об'їздити всю Вінницьку і навіть Житомирську область у пошуках препарату "Авелокс".

"COVID-19 не проходить безслідно. Я хоч уже маю негативні тести, але попереду ще довгий період реабілітації. Такого, як ми з дружиною пережили, і ворогу не побажаєш. Тому закликаю всіх земляків і не тільки берегти своє здоров'я і бути відповідальними", — підсумував Качур.

    Реклама на dsnews.ua