• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Тимчасовий захист для українських біженців в ЄС буде продовжено

Європейський Союз продовжить дію статусу тимчасового захисту для біженців з України

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час Міжнародного саміту міст і регіонів, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Відповідної угоди досягли Україна та Єврокомісія.

"Я перебуваю в постійному діалозі з комісаром ЄС з питань міграції та внутрішніх справ (Ільвою Йоганссон – ред.) із самого 24 лютого 2022 року, кожні три місяці оцінюємо ситуацію. Ми неодноразово обговорювали з нею питання повернення українців, продовження рішення про тимчасовий захист. Я вчора мала з нею розмову. Ми прийняли рішення, що статус тимчасового захисту буде продовжений,.. тому що безпекові умови не дозволяють прийняти будь-яке інше рішення", – заявила Стефанішина.

Вона нагадала про домовленість з Єврокомісією, що щойно безпекова ситуація зміниться, статус тимчасового захисту буде переглядатися таким чином, щоб відбувався плавний процес повернення українців.

"Але зараз умов для такого рішення немає", – констатувала віцепрем'єрка.

Вона також наголосила, що питання мобілізації, реєстру військовозобов’язаних і статусу тимчасового захисту не повʼязані між собою.

Як повідомляла "ДС", Євростат оприлюднив дані по кількості українських біженців в країна-членах ЄС станом на 31 березня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua