• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Крим, вода і загроза великої війни. Чому оптимізм влади лякає не менше цинізму Путіна

На думку Рефата Чубарова, у Путіна немає іншого способу вирішити гостро стоїть питання з водою, крім як просунутися вглиб Херсонської області до Нової Каховки
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Тема подачі Україною води в окупований Крим практично не йде з українського інформпростору. Це говорить не тільки про її важливість і актуальність, але також натякає на те, що проблема обговорюється в коридорах влади, за закритими дверима, адже диму без вогню не буває.

Днями віце-прем'єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков заявив, що в разі офіційного звернення РФ до України про можливість відновлення постачання води в окупований Крим буде дана чітка відповідь, що це можливо тільки після звільнення Росією окупованого Криму і Донбасу.

"Якщо вони (Росія. - "ДС") звернуться до офіційного Києва, буде дуже проста відповідь: звільняйте окупований Крим, звільняйте окупований Донбас, забирайте свої війська з території України, і ми відновимо водопостачання для громадян України у вільному Криму", - сказав Рєзніков.

Безумовно, влада засвоїла осінній урок реакції суспільства на зраду, і зараз її представники публічно транслюють лише узгоджену позицію про те, що ніхто подавати воду в Крим, або продавати її, як про це говорив голова фракції "слуг" Давид Арахамія, не буде. Це, зокрема, нещодавно підтвердили міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і народний депутат, голова бюджетного комітету Юрій Арістов. Останній зазначив, що продаж води окупантам була "просто ідеєю", але зараз про це ніхто навіть не думає.

Тим не менше за рік влади Зеленського та "слуг" українці вже звикли з недовірою ставитися навіть до твердих обіцянок. В історії з водою в Крим воно підкріплюється, зокрема, новинами про те, що частина програми деокупації Криму, яку почали розробляти в Минреинтеграции, буде закритою - про це повідомив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

З того ж ряду - новина про будівництво на Чонгарі транспортного хаба, "крутий штуки", як висловився Зеленський минулої осені, анонсуючи початок будівництва. Розвивати інфраструктуру Херсонської області, звичайно ж, важлива задача, але все в порядку на Банковій з пріоритетами?

На думку голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, у Путіна немає іншого способу вирішити гостро стоїть питання з водою, крім як просунутися вглиб Херсонської області до Нової Каховки. Чубаров вважає, що зараз в Криму немає дефіциту води до такої міри, щоб людям не було чого пити або нічим помитися, однак "не вистачає води для промислових потреб, для військових гарнізонів, не вистачає води для того, щоб залучати туди своїх людей (переселенців з Росії. - "ДС")".

Реклама на dsnews.ua

Так що Україна повинна будувати на адміністративному кордоні з Кримом? Логістичні хаби або глибоко ешелоновану оборону? Тут можна згадати недавній епізод, коли 30 травня з лінії зіткнення в районі адміністративного кордону з Кримом російським спецназом під час несення служби був викрадений старший солдат 13-го батальйону 95-ї десантно-штурмової бригади Євген Добринській. Це не перший подібний випадок, і, схоже, праві ті, хто говорить про очевидної слабкості української оборони на кримському напрямку. Це може означати, що просунутися вглиб Херсонщини російського спецназу буде не так вже й важко.

Буде готовий у такому випадку нинішній головнокомандувач віддати наказ про відбитті атаки всіма силами і засобами? Або у відповідь на "зелених чоловічків" в Новій Каховці на Банковій будуть кричати про нехтування міжнародного права, вимагаючи термінових переговорів в якомусь новому форматі? Поки це чисто риторичні запитання, що, однак, не означає відсутності загрози такого удару. Тим більше зараз, коли Росія фактично загнана в кут падінням економіки, цінами на нафту і газ, а рейтинги Путіна йдуть вниз. Така комбінація факторів може підштовхнути Кремль до рішення про черговий "маленької переможної війни".

Між тим у владі панує оптимізм. Наприклад, Олексій Рєзников вважає, що на даний момент не існує загрози просування російських військ вглиб території України. "Я думаю, що широкомасштабної війни на сьогоднішній день бути не може, тим більше в умовах економічної кризи і коронавирусной пандемії", - заявив чиновник.

Подібний оптимізм влади лякає не менше цинізму Путіна.

    Реклама на dsnews.ua