• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

"Все тільки починається": Степанов на межі відставки записав "відосик"

Голова МОЗ Максим Степанов заявив, що на своїй посаді боровся "за високі зарплати, за розвиток медичної галузі, за життя кожного українця"

Максим Степанов
Максим Степанов / Скріншот
Реклама на dsnews.ua

Про це він розповів у відеозверненні у Facebook, передає "ДС".

"Рік тому я взяв на себе відповідальність за всю медичну систему в країні, лікарів, медиків і пацієнтів. Боровся за високі зарплати, за розвиток медичної галузі, за життя кожного українця. Переконаний, що поруч з професіоналізмом і фаховістю, не може бути місця політичній доцільності та кон’юнктурі", — написав він у пості з відеозверненням.

За його словами "лікар і пацієнт, а не бюрократ і політик, мають вирішувати, куди рухатиметься медицина в Україні".

"Чи програна битва? Ні. Все тільки починається", — написав політик.

Він також поділився своїми думками безпосередньо у відеозверненні.

"У мене в житті є принцип — завершувати почате. Я не писав жодних заяв на звільнення, тому що несу відповідальність перед людьми. В свою чергу депутати, усвідомлюючи всю міру своєї відповідальності, мають приймати рішення. Це відповідає демократичним проинципам формування органів влади в європейських країнах", — сказав міністр,

Степанов додав, що у нього "іноді виникали суперечки з колегами", оскільки він "твердо стояв на позиціях, що здоровʼя нації не можна ставати в залежніть від будь-яких проєктів".

"Переконаний, немає нічого дорожчого за життя наших громадян. Поки підкилимні ігри стосувалися мене особисто — я не зважав. Однак події останніх днів змушують мене висловити власну позицію відверто та відкрито. Закривати очі на те, як руками політичних сил з низьким рейтингом знищується медична система, і лікарів знову намагаються загнати у стійло я не буду, оскільки твердо переконаний, що реформи мають задумуватись і реалізовуватись професіоналами, а не підганятись під політичну конʼюнктуру і вигоду", — зазначив Степанов.

Він навів у приклад хірурга, який стоїть над операційним столом.

"Хірург, який стоїть біля столу, повинен говорити, що йому необхідно для більш якісної роботи, а не навпаки. Саме так я будував свою роботу: дослухався, що потрібне в першу чергу лікарям, медикам", — розповів міністр.

Він також додав, що вже рік Україна "живе в новій реальності, назва якій — пандемія коронавірусу".

"Чим запамʼятався цей рік: безсонними ночами медиків, які в режимі 24/7 рятували життя українців, цілодобовою роботою моєї команди з відновлення спроможності медичної системи, і, на жаль, перманентною підкилимною боротьбою противників змін, які ми запроваджували. На моє глибоке переконання, нормальна медицина — це коли лікар думає, як врятувати пацієнта, а не як прогодувати свою сімʼю. Тому моя боротьба за високі зарплати і соціальні гарантії медиків йшла врозріз із їх ідеологією лікаря-кріпака, який перебуває в повній залежності від медичних бюрократів, Моя формула якісного медичного забезпечення, в якій за українцями ходить здоровʼя, а не гроші, не відповідала їх уявленню марнотратства, а моє рішення лікувати українців в Україні — їх звичці до самозбагачення і паразитування", — зазначив голова МОЗ.

Степанов також заявив, що "брав на себе відповідальність та обіцяв українським лікарям краще майбутнє".

"І слово своє тримаю", — підсумував міністр.

Як повідомляла "ДС", раніше голова Комітету ВР з питань здоровʼя нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що премʼєр міністр Денис Шмигаль зробив подання на звільнення голови МОЗ Максима Степанова, у тому числі, через питання постачання в Україну вакцин від коронавірусної інфекції. Радуцький також зазначив, що подання Премʼєр-міністра щодо звільнення Степанова профільний комітет буде розглядати у понеділок о 16:00. Туди запрошені очільник уряду Денис Шмигаль і сам Степанов.

Нагадаємо, раніше про те, що Максим Степанов відмовляється писати заяву на звільнення за власним бажанням, повідомляв нардеп Олексій Гончаренко. Пізніше цю інформацію підтвердив глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Він також назвав ймовірного наступника Степанова.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua