• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Всеукраїнський перепис: Немчінов назвав терміни та перелічив витрати

Реклама на dsnews.ua

Підготовка до організації всеукраїнського перепису населення запланована на 2021 рік, основне фінансування — на 2022-й

Про це розповів міністр Кабміну Олег Немчінов в інтервʼю "24 каналу", передає"ДС".

За його словами, для проведення запланованого на 2023 рік перепису населення України знадобиться не менше 7 млрд грн.

"Оскільки тільки підготовчий період класичного перепису триває півтора роки, ми плануємо його провести у 2023 році за тими методиками, які є в ООН. Підготовчі процедури передбачені на 2021 рік, основне фінансування — на 2022-й", — сказав Немчінов.

Він також перелічив головні статті витрат.

"Найцікавіше, що основне навантаження — це зарплати найманих працівників, їх може бути десятки тисяч. Бюлетені надрукували вже досить давно, оскільки дані готують спеціалізовані наукові установи, і вони можуть зберігатися певний час", — сказав Олег Немчінов.

Він також зазначив, що Держстат у 2020 році підписав меморандум зі спеціалізованими органами ООН, який дає змогу Україні в наступному турі переписів 2030 року використовувати нову методику. Цей перепис проводитимуть за реєстрами, він не потребуватиме особистого контакту.

"Усе залежить і від того, чи збиратимуть дані в паперовому вигляді, чи закуплять пристрої, щоб це було в електронному вигляді. Це й потребує основних витрат. Також має бути певний рівень підготовки людей… Я думаю, буде потрібно не менше ніж 7 млрд грн. Це також питання в часі. Загалом, цей момент для держави є дуже важливий, оскільки ми можемо перевірити кількість банківських карток, активних сім-карток, але ми так не визначимо етнорелігійний склад чи інші важливі показники", — підсумував міністр.

Як писала "ДС", Кабінет міністрів встановив термін проведення Всеукраїнського перепису населення у 2023 році. 

    Реклама на dsnews.ua