• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

Всі незадоволені зарплатою: у Зеленського прокоментували відставку Аслунда з "УЗ"

Реклама на dsnews.ua

Зниження заробітної плати топ-менеджменту державних підприємств було обумовлено економічною кризою через пандемію

Про це заявила заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів, коментуючи відставку шведського економіста Андерса Аслунда з наглядової ради "Укрзалізниці", передає "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

"Стандарти корпоративного управління – це передусім про професійність, ефективність та прозорість. Так само, як і країни ЄС, ми прагнемо залучати до наглядових рад наших державних компаній професіоналів, від роботи яких очікуємо збільшення вартості державних компаній, зростання якості надання послуг та збільшення їхньої прибутковості", — зазначила вона.

За словами Ковалів, пандемія коронавірусу і повʼязана з нею економічна криза стали "окремим викликом".

" Значна частина українських державних компаній роками була під управлінням політиків чи їхніх ставлеників і як результат – перебувають зараз у занедбаному стані або на грані банкрутства. Ці підприємства потребують структурних змін, інвестицій, щоб виграти конкурентну боротьбу, а не перейти у список понад тисячі держпідприємств, які очікують на ліквідацію. Нам потрібні професіонали, які мають за плечима досвід успішної трансформації та розвитку бізнесу, і не лише в Україні", — зазначила вона.

Ковалів підкреслила, що обмеження на зарплати чиновників на час карантину мають бути тимчасовими.

"Безумовно, обмеження, накладені законом під час пандемії, повинні мати обмежену тривалість, інакше ми ризикуємо повернутися назад – до корупції та неефективності. Ніхто не задоволений обмеженнями заробітних плат, і це цілком зрозуміло. Але це була вимога часу, вимушене рішення", — додала вона.

Як повідомляла "ДС", раніше Андерс Аслунд заявив про відставку з посади члена наглядової ради "Укрзалізниці". Причинами своєї відставки він назвав "руйнування корпоративного управління" в держкомпаніях з боку президента Володимира Зеленського та партії "Слуга народу", а також затримку зарплати на 5 місяців.

    Реклама на dsnews.ua