• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

ТСК у Раді визначила причину Іловайської трагедії

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради назвала основною причиною, яка призвела до Іловайської трагедії, неналежну організацію оборони країни

Мар'яна Безугла
Мар'яна Безугла / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це під час брифінгу повідомила заступниця комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голова ТСК ВР Мар'яна Безугла, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"ТСК вважає, що основними причинами, які призвели до Іловайської трагедії, є неналежна організація оборони країни, як системи політичних, економічних, соціальних, військових, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів щодо захисту держави в умовах збройної агресії", — зазначила Безугла.

В оприлюднених висновках ТСК наголошується, що Іловайська трагедія мала важкі наслідки не лише з військової, а й з політичної точки зору.

"ТСК встановила, що Іловайська трагедія мала не лише важкі військові, але й не менш важкі політичні наслідки для країни. Вона стала фоном зустрічі президентів України та Російської Федерації, що відбулася 26 серпня 2014 року в Мінську, і в значній мірі визначила підписання 5 вересня 2014 року Мінських домовленостей, які неоднозначно сприймаються як мешканцями тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, так і мешканцями всієї України. А також прийняття 16 вересня того ж року не менш спірного Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", — зазначила депутатка.

Вона перерахувала чинники, які, на думку ТСК, значною мірою зумовили події під Іловайськом, зокрема: невведення воєнного стану, що призвело до дезорганізації управління військовими діями; помилкові кадрові рішення і дії політично-військового керівництва; невжиття політичним і військовим керівництвом вичерпних заходів щодо деблокування Іловайського угруповання та організації коридору для виведення українських військ з оточення, результатом яких стала втрата сотень людських житті.

Члени ТСК у висновках також наголосили, що керівництво Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ часів Іловайської трагедії системно протидіяло та блокувало роботу попередньої комісії ВР з цього питання.

Безугла запевнила, що ТСК продовжить роботу з цього питання, після чого будуть оприлюднені всі висновки та пропозиції щодо напрацювання нормативних актів.

Як повідомляла "ДС", ексміністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає винними у трагедії під Іловайськом наприкінці серпня 2014 року Росію та Генеральний штаб ЗСУ.

Нагадаємо, 29 серпня відзначають День пам'яті захисників, які загинули за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Саме на кінець серпня 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли внаслідок протистояння російським загарбникам українські озброєні підрозділи потрапили у вороже оточення. За офіційними даними, під час Іловайської операції та подальшого розстрілу в так званому "зеленому коридорі" 366 українських воїнів загинули, 429 отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 потрапили в полон.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua