• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Вторгнення Росії викличе до 5 млн українських біженців до Європи, — Резніков

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну може спричинити появу до 5 мільйонів українських біженців і викличе серйозну кризу у всій Європі

Реклама на dsnews.ua

Про це написав міністр оборони України Олексій Резніков у своїй статті "Майбутнє Європи буде вирішуватися в Україні" для  Atlantic Council, передає "ДС".

"Раптова поява від трьох до п'яти мільйонів українських біженців, які рятуються від російського вторгнення, буде лише однією з багатьох серйозних проблем, з якими стикається європейське суспільство", — зазначив він.

Крім того, повідомив Резніков, ЄС сильно залежить від імпорту продуктів харчування, включаючи зерно. "Велика війна серйозно підірве і, можливо, повністю припинить імпорт багатьох товарів як з України, так і з Росії, створюючи цілий ряд проблем з продовольчою безпекою для всього континенту", — додав міністр.

Крім того, зазначив Резніков, напад Росії також означав би остаточний кінець заснованому на правилах міжнародному порядку, "відкривши двері в нову еру глобальної нестабільності, яка поставила б під загрозу десятиліття безпрецедентного миру на більшій частині Європи".

За його словами, єдиний реальний спосіб впоратися з Кремлем — продемонструвати готовність протистояти російській агресії.

"Ми повинні переконати Москву в тому, що ціна нового наступу занадто висока, щоб про неї думати. Ця ціна буде мати чисто військовий характер і мати форму негативних політичних, економічних і соціальних наслідків", — додав він.

Як писала "ДС", на початку листопада американські ЗМІ повідомили, що російські війська знову починають накопичуватися біля кордонів України.

21 листопада керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військових біля кордонів з Україною і готується атакувати Україну до кінця січня-початку лютого 2022 року.

Буданов також показав можливі сценарії російського наступу на Україну, який Кремль може розгорнути у січні-лютому 2022 року.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також заявив, що Альянс не вважає блефом концентрацію російських військ на кордоні з Україною.

За даними видання The Washington Post, американська розвідка виявила, що Кремль планує наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку наступного року за участі до 175 тисяч військовослужбовців

Згідно з даними західних розвідок, повномасштабний наступ Росії на Україну планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин країни, включаючи Київ. Щоправда, Путін ще не вирішив, чи запустить план в дію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua