• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

ВВП України скоротився майже на 6%, - Мінекономрозвитку

Реклама на dsnews.ua
Валовий внутрішній продукт (ВВП) України за період січень-травень 2020 року скоротився на 5,9%

Про це йдеться в огляді економічної активності за травень 2020 року, підготовленому Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства передає "ДС".

"За підсумками січня-травня 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва склало 7,3% (падіння на 6,7% у січні-квітні 2020 р.) і, відповідно, скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9%", - сказано в огляді, на які посилається сайт телеканалу "Прямий".

Разом з тим в огляді наголошується, що в травні результати більшості видів економічної діяльності продемонстрували уповільнення темпів падіння на тлі пом'якшення карантину. Зокрема, мова йде про відновлення діяльності більшості торгівельно-розважальних центрів, інших установ торговельного та побутового обслуговування населення, продовольчих ринків, часткового відновлення пасажирських перевезень автомобільним транспортом у міському, приміському внутрішньообласному і міжнародному сполученні, а також роботи метрополітену.

У міністерстві зазначили, що це виражається в поліпшенні індексу очікувань ділової активності порівняно з попереднім місяцем.

У той же час, в огляді йдеться, що негативний вплив на поширення в світі COVID-19 (із-за тимчасового зменшення загальної економічної активності у світі, інвестиційної паузи, в тому числі, з боку іноземних інвесторів) і дія стримуючих факторів, що склалися в попередніх періодах, стримували розвиток більшості видів економічної діяльності.

Раніше в МВФ заявили, що ВВП України у 2020 році скоротиться більш ніж на 8% за браку накопичень і громадян і слабкій фіскальній підтримкою держави.

    Реклама на dsnews.ua