• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Вибори мають відбуватися демократично": Разумков обережно прокоментував події в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що вибори у будь-якій державі мають відбуватися демократично, а під час оцінки результатів треба враховувати адекватність дій влади

Про це Разумков заявив сьогодні на брифінгу, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У плані прав людини, я гадаю, що незалежно від того, в якій державі це відбувається, вибори мають відбуватися демократично, тому що вибори — це волевиявлення громадян", — сказав спікер парламенту.

Він також додав, що під час оцінки результатів виборів треба враховувати, "як це відбулося, наскільки це сприймається громадянами держави, наскільки це сприймається міжнародними інститутами, які спостерігають за виборами, і наскільки адекватно діє у тих чи інших умовах влада".

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на акції протесту та "поважати закон". У відеозверненні 13 серпня вона закликала мерів білоруських міст організувати 15-16 серпня мирні акції громадян та забезпечити їхню безпеку.

    Реклама на dsnews.ua