• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Найвищій нагороді МЗС присвоїли ім'я померлого першого міністра закордонних справ

Імʼя першого міністра закордонних справ незалежної України Анатолій Зленко, який помер 1 березня, було присвоєно найвищій нагороді МЗС України "За відданість дипломатичній службі"

Реклама на dsnews.ua

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив глава МЗС справ Дмитро Кулеба, інформує "ДС".

"Найвища відзнака МЗС України "За відданість дипломатичній службі" тепер носитиме ім’я Анатолія Зленка. Таке рішення я ухвалив сьогодні, у день, коли ми втратили першого міністра закордонних справ незалежної України, людину, яка все життя була відданою нашій державі та її дипломатії — Анатолія Зленка", — написав Кулеба.

Міністр зазначив, що Зленко забезпечив тяглість дипломатичної традиції на зламі 1991 року, заклав фундамент дипломатії незалежної України, виховав багатьох зірок української дипломатії і головне — залишився для всіх взірцем дипломата".

"Я ніколи не працював з ним безпосередньо і не маю права називатися його учнем. Я прийшов до МЗС у 2003 році, коли він добував останні дні на посаді міністра, яку обіймав вже вдруге", — додав Кулеба.

При цьому він підкреслив, що про навіть при таких обставинах Зленко встиг залишити на ньому свій слід — тоді його щойно видана "Дипломатія і політика" стала першою книгою, яку Кулеба прочитав вже як професійний дипломат.

"Він пішов, а я розпочав свій шлях з його книги. Світла пам’ять Анатолію Максимовичу та мої найглибші співчуття його рідним та близьким", — уклав Кулеба.

Як повідомляла "ДС", 1 березня помер відомий український дипломат, перший міністр закордонних справ незалежної України Анатолій Зленко. Дипломату було 82 роки.

За свою карʼєру Зленко двічі був головою українського МЗС (з липня 1990 по серпень 1994-го і з жовтня 2000 по вересень 2003).

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua