• USD 26.5
 • EUR 31.1
 • GBP 36.4
Спецпроєкти

XVІІ Міжнародна спеціалізована виставка "Зброя та безпека-2021": підсумки (ВІДЕО)

З 15 по 18 червня 2021 р. на території Міжнародного виставкового центру відбулась XVІI Міжнародна спеціалізована виставка "Зброя та безпека-2021". Цього разу презентація досягнень вітчизняної оборонної та авіакосмічної галузі була присвячена 30-річчю незалежності України

Реклама на dsnews.ua

В цілому за 17 років існування виставка "Зброя та Безпека" стала загальновизнаною серед фахівців оборонної та безпекової сфер, захід став відомим у світі українським брендом і займає гідне місце у рейтингу оборонних виставок.

Виставку відвідали почесні гості:

Віце-премʼєр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України — Уруський Олег

Заступник Керівника Офісу Президента України – Машовець Роман

Міністр оборони України – Таран Андрій

Голова Служби безпеки України – Баканов Іван

Міністр Кабінету міністрів України – Немчінов Олег

Заступник Міністра внутрішніх справ України – Геращенко Антон

Заступник Міністра оборони України – Миронюк Олександр

Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції – Петренко Анатолій

Заступник Міністра закордонних справ України – Боднар Василь

Перший заступник Міністра освіти і науки України – Кизим Микола

Головнокомандуючий Збройних Сил України генерал-полковник Хомчак Руслан

Начальник Генерального штабу Збройних Сил України — генерал-лейтенант Корнійчук Сергій

Командувач Національної гвардії України – генерал-лейтенант Балан Микола

Голова Державної прикордонної служби України – Дейнеко Сергій

Командувач Сил спеціальних операцій Збройних Сил України — генерал-майор Галаган Григорій

Голова Служби зовнішньої розвідки України – Кондратюк Валерій

Голова Державного космічного агентства Тафтай Володимир

Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України підполковник Щиголь Юрій

Голова Державної служби експортного контролю- Павліченко Олександр

Перший віцепрезидент НАН України — Горбулін Володимир

Голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки — Завітневич Олександр

Екс-секретар Ради національної безпеки та оборони України – Турчинов Олександр

Генеральний директор ТОВ "Міжнародний виставковий центр" – Ткаченко Анатолій

У церемонії відкриття та роботі виставок взяли участь іноземні делегації з 24 країн, які прибули за запрошеннями Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та ДК "Укрспецекспорт". Делегації були представлені наступними країнами:

Іспанія, Польща, Молдова, Литва, Чехія, Франція, Хорватія, Туреччина, Катар, Судан, ОАЕ, Єгипет, Пакистан, США, Ефіопія, Уганда, Казахстан, Болгарія, Саудівська Аравія, Грузія, Греція, Румунія, В'єтнам, Нігерія

 

Основні статистичні показники:

Площа — близько 30 000 кв.м.:

27 000 кв.м. у павільонах

3000 кв.м. на відкритих майданчиках

Кількість підприємств-учасників – 348

Кількість унікальних відвідувачів – 21 681 осіб, серед яких:

 • 43% — представники ОПК та суміжних галузей промисловості,
 • 38% це представники ЗСУ, правоохоронних та добровольчих формувань,
 • 14% — науковці та студенти/курсанти профільних науково-освітніх закладів,
 • 5% — поціновувачі зброї та загальна публіка.

 

Українська експозиція

Оборонно-промисловий комплекс України був представлений 309 підприємствами у наступних форматах:

1. Об'єднані експозиції організацій

 • ДК "Укроборонпром" — 36 підприємств;
 • Національна асоціація оборонної промисловості України – 18 підприємств;
 • ГО "Ліга оборонних підприємств України" — 23 підприємств

2.    Експозиції профільних міністерств і відомств:

 • Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України
 • Міністерство оборони України
 • Міністерство внутрішніх справ України
 • Рада національної безпеки і оборони України
 • Міністерство освіти і науки України
 • Служба безпеки України

3. Індивідуальні стенди державних і приватних підприємств.

 

Виробники військової та спецтехніки продемонстрували у павільйонах та на відкритих майданчиках більше 40 натурних зразків військової і спеціальної техніки, а також обладнання для виробництва озброєнь.

 

Іноземна експозиція

39 іноземних компаній з 13 країн (США, Польща, Білорусь, Австрія, Чехія, Туреччина, Казахстан, Литва, Ізраїль, Франція, Бразилія, ОАЕ, Пакистан)

Флагмани та дебютанти виставки:

 • всесвітньовідомий авіабудівний конгломерат Embraer (Бразилія);
 • Lockheed Martin (CША) – компанія посіла першу сходинку у світовому топ-100 рейтингу компаній за обсягами продажів озброєння та військових послуг у 2019 році (згідно даних оприлюднених Стокгольмським міжнародним інститутом досліджень проблем миру (SIPRI);
 • MKEK (Туреччина) — є провідною компанією турецької оборонної промисловості, основним постачальником турецьких збройних сил в основних групах боєприпасів, ракетній групі, групі зброї, вибухових речовин і порошків та піротехнічних виробів;
 • Міністерство економічного розвитку, праці та технологій Республіки Польща представило Національну експозицію підприємств авіаційної галузі;
 • Firefly Aerospace Inc (США) – компанія вихідця з України, бізнесмена Максима Полякова, має контракти з NASA на доставку вантажів на Місяць в рамках програми CLPS проекту Артеміда;
 • OCEA (Франція) – продемонструвала результати кооперації з компанією Нібулон (м.Миколаїв) у виробництві катерів берегової охорони;
 • Fireway переможці хакатону NASA Space App Challenge в категорії "Найкраще використання технологій" 

 

Визначні події виставки

 

1.    Підписання ДК "Укрспецекспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром", першого контракту на модернізацію та ремонт літака Військово-повітряних сил (ВПС) Пакистану

2.    Зустріч керівництва ДК "Укроборонпром" з французькою делегацією під час заходу "Французькі дні охорони та безпеки в Україні", який був організований Посольством Франції в Україні. Під час заходу було обговорено можливість та перспективи укладення контрактів з тамтешніми компаніями Thales, Safran та Airbus в рамках вже підписаних меморандумів про співробітництво. Зокрема, йшлося про проекти у сферах авіабудування, бронетехніки та радіолокаційних систем.

3.    Національна Асоціація оборонної промисловості України та Асоціація приватних оборонних підприємство Індонезії уклали Угоду про військово-промислове співробітництво. Церемонія підписання відбулася в присутності високоповажного Посла Республіки Індонезія в Україні Проф. Др. Юдді Кріснанді. Сторони домовилися, зокрема сприяти розвитку кооперації шляхом підбору партнерів та інтеграторів, реалізації партнерських проектів, зміцнення кадрового і виробничого потенціалу оборонних галузей, трансферу технологій, тощо. Термін чинності угоди – 10 років з можливістю пролонгації.

4.    Національна Асоціація оборонної промисловості України та Тбіліський Авіаційний Завод (ТАМ, одне з провідних підприємств Грузії) підписали Меморандум про співпрацю. Меморандумом закріплені наміри сторін співпрацювати в сфері безпеки і оборони задля поліпшення взаємної здатності розвивати сильну і незалежну оборонну індустрію.

5.    Фінал пʼятого конкурсу інженерних стартапів, які розвиваються в напрямку космічних технологій та активної біоелектроніки Vernadsky Challenge. В цьому році в конкурсі взяли участь 89 іноземних і 43 українських стартапів. Переможцями стали команди із Іспанії, України та Словаччини, які і розділили призовий фонд в 2 млн гривень.

6.     Презентація компанією АСЕ бойового дрону з штучним інтелектом і технологією невидимості під назвою ACE ONE. Презентація викликала справжній фурор серед відвідувачів виставки та засобів масової інформації, так як аналогів дрону з такими характеристиками в світі поки що немає.

7.    Презентація приватним акціонерним товариством "Рамзай" своєї розробки – перший в Україні ударний безпілотний літальний апарат "вертолітного" типу — RZ-500. БПЛА може знаходитись у повітрі до трьох годин, максимальна дальність складає 300 кілометрів, а тактичний радіус – не менше 60 кілометрів.

8.    Прес-брифінг на стенді Міністерства економічного розвитку, праці та технологій Республіки Польща щодо кооперації в авіаційній галузі

9.    Проведення у останній день виставки пробних демонстраційних показів військової техніки на окремо підготовленому майданчику. У демонстраціях взяли участь: ДК "Укроборонпром" з танком Т-72, БТР-3ДА та БТР-4Е, а також компанія "Українська бронетехніка" зі своїм флагманом – бронеавтомобілем "Варта". Цими показами ми анонсуємо розширення формату проведення виставки "Зброя та безпека 2022" та впровадження в програму заходу показових виступів для всіх бажаючих продемонструвати здібності своєї техніки у динаміці.

 

Увага ЗМІ

Всього за всі дні проведення виставки було аккредитовано 167 представників ЗМІ.

Сюжети з виставки були в ефірах: 1+1 media, 5 канал, BBC News Україна, ICTV, UA: ПЕРШИЙ, UBR, ТРК Україна, Трофей, Україна24, Еспресо ТВ, Прямий, Центральний, Київ LIVE, Апостроф, Трофей, Перший діловий, ТВ Київ.

Статті про виставку опубліковані на рейтингових інтернет-порталах: LIGA.net, Укрінформ, Уніан, Новое Время, Obozrevatel, Gazeta.ua, Ліга Інформ, Ділова столиця, Censor.net, Kyiv Post.

Серед іноземних ЗМІ, що висвітлювали виставку: Agence France-Presse (AFP), SITTA Ministere Des Armees (Франція), Anadolu Agency (Туреччина), Defence 24 (Польща), AP (Associated Press), Breaking Defense (США), European Pressphoto Agency (EPA), Reuters, Xinhua (Китай). 

  Реклама на dsnews.ua